Fotky Google přidávají pro přehlednost nové popisky k ikonám

Fotky Google popisky ikon

S tím, jak vývojáři často mění design svých aplikací, přichází často problém s rozpoznáváním jednotlivých funkcí či položek. Jen si vezměte, kolik změn ve svých nástrojích za poslední rok provedl jen samotný Google. A jak dlouho jste se s jeho vzhledově upravenými aplikacemi sžívali? Uživatelské prostředí neboli UI (User Interface) je citlivá oblast a vývojáři se snaží ho neustále vylepšovat. Když už jsme u aplikací amerického giganta Google, tak jeho Fotky nyní dostávají nové popisky u základních ikon.

Graficky jde o malý detail a pro zkušenější uživatele půjde o naprosto marginální změnu, spoustě lidí ale může pomoci. Textového označení se dočkaly čtyři ikony, které se v aplikaci nacházejí na hlavní kartě při prohlížení snímků. Jde o položky Sdílet, Upravit, Lens a Smazat. U těchto ikon se dříve v aplikaci Google Fotky žádný text nenacházel, nyní už mají svoje vlastní popisky.

Google Photos
Google Photos

Zejména u položek Upravit a Lens nám to přijde jako dobrý nápad, jelikož jejich grafické označení nemusí být úplně perfektně pochopitelné. Novinku jsme našli i v našich telefonech v češtině.

Které ikony v Google aplikacích vám přijdou matoucí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)