Menu

Očekávaný Android 5.0 – Co nás čeká a (možná) nemine?

Přesně za měsíc, konkrétně ve středu 15. května 2013, začne v sanfranciském Moscone Center jedna z nejdůležitějších letošních akcí nejen pro fanoušky Androidu – vývojářská konference Google I / O. Již od prvního ročníku, který se konal v květnu 2008, je jedním z hlavních témat operační systém Android a není pochyb o tom, že by neměl být v centru pozornosti i letos.

Loni byl na Google I / O představen první Jelly Bean (Android 4.1), který na podzim vylepšila aktualizace na Android 4.2 téhož názvu. Velmi pravděpodobně tak můžeme očekávat představení nové verze Androidu, která patrně ponese číslo 5.0 a kódové označení Key Lime Pie (ani jednu z informací ale Google dosud oficiálně nepotvrdil, proto je nutné brát ji s rezervou). Pojďme se podívat na funkce a novinky, které se nejspíš v novém Androidu objeví.

Obsah

Upravené uživatelské rozhraní

V aktuálním klientovi Obchodu Play verze 4.0 je vidět vizuální posun ke stylu, který dobře znají majitelé nejnovějších Androidů, obsahujících asistenta Google Now. Práce s kartami je poměrně intuitivní, byť pochopitelně nemusí sedět každému. Nicméně stejně, jako mnozí s nástupem Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich s Holo UI kritizovali přepínání mezi obrazovkami jejich posouváním do stran, také na karty si patrně nakonec zvykneme i v programech, ve kterých si je dnes neumíme představit. Dost možná si budeme za rok klást otázku, jak jsme vůbec mohli pracovat s aplikacemi jiným než tímto systémem.

Pokud chceme odhadnout, jakým směrem se bude vyvíjet Android po vizuální stránce, podívejme se na nejmodernější aplikace z portfolia Google – Now, Keep a Obchod Play 4.0.

Aplikace Google Keep ukazuje trend vzhledu OS Android

Aplikace Google Keep ukazuje trend vzhledu OS Android

Aplikace Google Keep ukazuje trend vzhledu OS Android

Aplikace Google Keep ukazuje trend vzhledu OS Android

Očividná je snaha o maximální zjednodušení, pestrobarevné ikonky jsou nahrazovány bílou na barevném pozadí, ke slovu přicházejí karty, které odstraníte odsunutím a v jejichž pravém horním rohu najdete kontextovou nabídku.

Úvodní obrazovka nového Obchodu Play

Úvodní obrazovka nového Obchodu Play

Nový Obchod Play je celkově světlejší a odlehčenější

Nový Obchod Play je celkově světlejší a odlehčenější

Můžeme také sledovat posun od tmavších černých a tmavě šedých prvků k pastelovým barvám a celkové prosvětlení prostředí, které vynikne především při srovnání s Androidem 4.0 ICS.

Sekce Aplikace Obchodu Play v novém hávu

Sekce Aplikace Obchodu Play v novém hávu

Nové pojetí jednoho ze seznamů Obchodu Play

Nové pojetí jednoho ze seznamů Obchodu Play

Sjednocení komunikace – projekt Babel/Babble

Používáte ke komunikaci s přáteli Google Talk, Hangouty, Google Voice, nebo raději Pokec? Pamatujete si z hlavy, kde koho najdete, když s ním chcete komunikovat? Už několik měsíců se mluví o tom, že Google sjednotí všechny formy komunikace mezi uživateli (instant messaging, VoIP a videohovory) do jedné – projekt se prý jmenuje Babel či Babble a měl by se stát nástupcem Google Talku. Kromě jiného přinese skupinový chat a některé funkce pro přenos obsahu mezi uživateli (předpokládali bychom přinejmenším hlasové hovory, videohovory včetně videokonferencí a přenosy souborů mezi uživateli).

Neoficiální snímek Google Babel

Neoficiální snímek Google Babel

Podle zdroje blízkého vývojářskému týmu, který poskytl informace serveru Android Guys, nebude Babel samostatnou aplikací, ale službou, jež bude integrována do příští verze Androidu. Zdroj dále uvedl, že Google Babble bude podporovat také starší verze operačních systému až do Androidu 2.3 Gingerbread.

Neoficiální snímek Google Babel

Neoficiální snímek Google Babel

Udělat pořádek v komunikačních službách je nesporně krok dobrým směrem – neznalí uživatelé mohou být zmateni například z toho, že v jednom komunikačním klientovi mají k dispozici jiný okruh přátel než ve druhém. To rozhodně nepůsobí dobře. Můžeme očekávat, že v Babelu budou uživatelé moci sdílet soubory v okně chatu podobně, jako v Pokecu, budou také moci realizovat hangouty se svými kontakty a všechny konverzace budou propojeny se službami Google.

Neoficiální snímek Google Babel

Neoficiální snímek Google Babel

Project Butter

Project Butter, jehož cílem bylo přinést větší plynulost uživatelského prostředí a pocit lepší odezvy, byl poprvé prezentován na loňském Google I /O u příležitosti představení Androidu 4.1 Jelly Bean. Zejména u uživatelů, kteří si stěžovali na horší odezvu verze 4.0 ICS ve srovnání s Androidem 2.x, se Butter většinou setkal s velmi kladnými ohlasy. Podle názoru mnohých tímto krokem Android začal být opravdu plynulým operačním systémem.

Prezentace Project Butter na loňském Google I / O

Prezentace Project Butter na loňském Google I / O

Další vylepšení mělo přijít s Androidem 4.2, nicméně v tomto případě jsou reakce uživatelů poněkud rozpačité – zatímco část nepocítila po aktualizaci z předchozí verze žádné významné zrychlení, poměrně značné procento si stěžuje na občasné zadrhávání a horší plynulost.

Není pochyb o tom, že Android 5.0 přijde s dalším vylepšením Projectu Butter, nicméně zůstává otázkou, o kolik lze na současných “našlapaných” telefonech a tabletech ještě zlepšit odezvu systému. Možná ale budeme příjemně překvapeni!

Ještě šikovnější Google Now

Asistent Google Now (nedílná součást Google Search) dostává poměrně často aktualizace, které krok za krokem rozšiřují jeho schopnosti a možnosti (naposledy to byly upomínky vztažené k místu). Protože se jedná o jednu z klíčových vlastností systému se zeleným robotem ve znaku, lze se domnívat, že s Androidem 5.0 přibudou další funkce, které současné verze nemohou poskytnout, případně Google přidá funkce, jež by Android 4.1/4.2 poskytnout mohl, nicméně zůstanou exkluzivně pouze pro nejnovější verzi.

Asistent Google Now

Asistent Google Now

Mluví se také o tom, že by se Google Now mohl objevit jako nativní součást webového prohlížeče Chrome, který taktéž pochází z dílny Google, čímž by se tato aplikace mohla rozšířit na další platformy, jako jsou Windows, Mac OS X, Linux či Chrome OS. V takovém případě je ale nutné počítat s o něco omezenější funkčností – například počítač bez bezdrátové síťové karty může určovat svou polohu jen velmi omezeně, leckdy i naprosto chybně.

Co by tedy mohla přinést služba Google Now? Ocenili bychom například zpřístupnění některých funkcí, jež jsou aktuálně k dispozici pouze americkým uživatelům – například na sledování balíků sice existuje řada aplikací třetích stran, nevidíme ale důvod, proč by nemohla fungovat ve spolupráci s českými dopravci v Google Now? Stejně tak by jistě našel své příznivce aktuální výsledkový servis z českých fotbalových a hokejových soutěží apod.

Linuxové jádro 3.8

Již v únoru se objevily informace, že Google začal pracovat na experimentálním sestavení Androidu, používajícím linuxové jádro verze 3.8. V současnosti Google udržuje řadu verzí jádra od 3.0, přes 3.3, až po 3.4 pro zařízení s Jelly Beanem. Například Nexus 7 s Androidem 4.2.2 běží na linuxovém jádře 3.1.

Dostane Android linuxové jádro 3.8?

Dostane Android linuxové jádro 3.8?

Možná je ale na nové jádro brzy a v Key Lime Pie se jádro 3.8 ještě neobjeví. Proč by nás měl zajímat novější kernel? Především proto, že přináší podporu nových funkcí, jako je ovladač Samsung Exynos DRM, integrovaný open-sourcový ovladač Nvidia Tegra, podpora souborového systému F2FS (Flash-Friendly File-System) a některá vylepšení, týkající se správy operační paměti (prý významně snižující její zatížení), jež by v konečném důsledku mohla přinést i živější odezvu a lepší multitasking.

Profily nastavení a výkonu

Teprve nedávno jsme se konečně dočkali uživatelských profilů, nicméně stále čekáme, kdy Android nativně poskytne to, co mnozí výrobci a autoři alternativních ROMek již dávno nabízejí – profily nastavení. V praxi si je můžete představit zhruba následovně: budete mít služební mobil, ale protože nejste povinni přijímat hovory mimo pracovní dobu, necháte telefon automaticky v tomto čase vypnout vyzvánění nebo přepnout do Režimu letadlo. Podobné nastavení byste mohli využít, aby vás v noci nikdo nerušil. Ano, tušíte správně – jednalo by se vlastně o automatizaci některých nastavení (viz naše články SvětAndroida doporučuje: 6 aplikací pro automatizaci telefonu a Čtenáři doporučují: 4 aplikace pro automatizaci telefonu).

Profily nastavení podporuje například alternativní ROM CyanogenMod

Profily nastavení podporuje například alternativní ROM CyanogenMod

Profily nastavení skrze aplikaci Llama poskytují široké možnosti

Profily nastavení skrze aplikaci Llama poskytují široké možnosti

Podobně jsou očekávány profily výkonu (mohly by být spojeny v jedno s profily nastavení), kdy by uživatel či systém vybíral z několika režimů s preferencí výkonu (např. pro hry) nebo větší výdrže baterky.

Vylepšená klávesnice

Nativní klávesnice prošla od prvních verzí poměrně revolučním rozvojem, který se dotkl jak vizuální, tak i funkční stránky. Proti neohrabané klávesnici z Androidu 2.1 působí mladší sourozenec z Jelly Beanu jako psací stroj proti klávesnici počítače. Google zjevně sleduje trendy v segmentu alternativních klávesnic a přidává ty nejzdařilejší funkce do své klaviatury. Jako ukázku můžeme zmínit například psaní tahem prstu, jež bylo ještě nedávno doménou klávesnic Swype či SlideIT. Dnes si “šudlání prstem po displeji” může užít každý, a ještě k tomu zadarmo :).

Na klávesnici můžete psát tahem prstu

Na klávesnici můžete psát tahem prstu

Poměrně marně bádáme nad tím, jak by ještě mohl Google systémovou klávesnici vylepšit, byť “zlé jazyky” říkají, že klávesnice na Androidu je stále horší a méně citlivá než na iOS. Jaká vylepšení bychom ocenili? Napadají nás například kurzorové klávesy, jak je poskytuje třeba Hacker’s Keyboard, nebo samostatný řádek pro číslice, jak jsme mohli vidět na Galaxy Note II.

Hacker’s Keyboard nabízí kurzorové klávesy

Hacker’s Keyboard nabízí kurzorové klávesy

 

Klávesnice Samsungu Galaxy Note II

Klávesnice Samsungu Galaxy Note II

Vylepšit a rozšířit by jistě šly výchozí slovníky a predikce slov. Předpokládali bychom, že pokud dojde ke změně klávesnice, bude výsledek vypadat jako něco mezi Swype a SwiftKey.

Klávesnice SwiftKey

Klávesnice SwiftKey

 

Klávesnice Swype

Klávesnice Swype

Uživatelsky přizpůsobitelná rychlá nastavení

Android 4.2 konečně přinesl to, co grafické nadstavby výrobců jako jsou LG, HTC či Samsung nabízely už dávno – rychlá nastavení dostupná přes notifikační lištu. Nechme nyní stranou otázku, zda je stávající provedení lepší či horší než to, se kterým jsme se setkávali v TouchWizu, Sense nebo Optimus UI. Rozhodně jde o krok správným směrem, protože starší Androidy bez přepínačů často zbytečně zdržovaly uživatele, který v průběhu práce v aplikaci potřeboval zapnout mobilní data, Wi-Fi nebo GPS.

Rychlá nastavení v Androidu 4.2

Rychlá nastavení v Androidu 4.2

Očekávali bychom ale další vylepšování této oblasti – například v alternativní ROM CyanogenMod si uživatel může sám zvolit, které přepínače chce a které nechce zobrazovat. S něčím podobným by mohl přijít i Android 5.0 – uživatel, který nepoužívá Bluetooth, by tak nemusel mít v nabídce tlačítko pro jeho zapnutí/vypnutí, ale mohl by ho nahradit třeba zapínáním NFC nebo Wi-Fi tetheringu. Přibýt by mohly také některé další volitelné funkce, jež zatím v rychlém nastavení chybí.

V CyanogenModu si uživatel může vybrat, která tlačítka potřebuje

V CyanogenModu si uživatel může vybrat, která tlačítka potřebuje

Nejen v CyanogenModu o tlačítkách v notifikační liště rozhoduje uživatel

Nejen v CyanogenModu o tlačítkách v notifikační liště rozhoduje uživatel

Uživatelsky přizpůsobitelnější launcher

Na předchozí kapitolu navazuje tato myšlenka: podobně, jako se Google inspiroval u konkurence a přidal rychlé nastavení do notifikační lišty, by mohl okoukat i něco z alternativních launcherů, proti kterým ten nativní působí jako chudý příbuzný. Jako ukázkový příklad toho, co by Android 5.0 mohl přinést, je možnost přidávat a odebírat další domovské obrazovky. Android 4.2 přichází s pěti obrazovkami, jejichž počet není možné zvýšit ani snížit. Jestliže uživateli toto pojetí nevyhovuje, nezbývá mu než instalace některého z launcherů v Obchodě Play.

V Xperia Launcheru je přidání další obrazovky hračkou

V Xperia Launcheru je přidání další obrazovky hračkou

S nadšením by takřka jistě byla přijata i možnost určit počty řádků a sloupců ikon na domovské obrazovce a v seznamu nainstalovaných programů.

Xperia Launcher umí 3 x 3 až 12 x 12 ikon

Xperia Launcher umí 3 x 3 až 12 x 12 ikon

Lepší podpora více zařízení

S klesajícími cenami se stává stále běžnějším jevem, že jeden uživatel aktivně používá dvě a více zařízení s Androidem (telefon a tablet, dva telefony, …). Problémem je zčásti chybějící synchronizace mezi zařízeními, spojenými s jedním účtem. Ta sice funguje v Gmailu, Kalendáři a některých dalších službách, navázaných na Google (údajně by měla fungovat i v Google Babble/Babel), nefunguje ale v ostatních aplikacích. Určitě by se vám také líbilo, kdybyste nemuseli oznámení o nové zprávě z Facebooku, Google+, Twitteru a dalších programů “odklepávat” jako přečtené zvlášť na každém zařízení. Princip “co jsem přečetl na telefonu, nebudu číst znovu na tabletu” by byl velmi příjemným usnadněním života s Androidem.

V tomto směru by se dalo udělat ještě daleko více – například hráči by určitě uvítali synchronizaci her (respektive údajů o dohraném levelu a aktuálním stavu), aby po příchodu domů mohli pokračovat na tabletu ve hře, kterou rozehráli cestou domů na telefonu. Asi každému by se líbilo automatické pokračování sledování filmu na tabletu ve stejném místě, na kterém skončil například na telefonu. Neméně kladně bychom hodnotili synchronizaci dat aplikací (tedy u těch, u kterých to dává smysl).

Která zařízení dostanou Android 5.0 Key Lime Pie?

Z dosavadních zkušeností můžeme celkem spolehlivě říci, že jako první dostanou nejnovější Android zařízení Nexus. V případě LG Nexus 4, Asus Nexus 7 a Samsung Nexus 10 je update takřka jistý, aktualizace Samsungu Galaxy Nexus je ale velkou otázkou. Zcela jistě nedostane update Samsung Nexus S ani HTC Nexus One.

Nexusy 4, 7 a 10 Android 5.0 určitě dostanou

Nexusy 4, 7 a 10 Android 5.0 určitě dostanou

Spekuluje se o tom, že v rámci Google I / O bude představen inovovaný Nexus 7, který by nový systém měl již z výroby (prodávat se začne patrně v červenci) a možná se dočkáme i mýty opředené Motoroly X Phone s poslední verzí Androidu.

Z velkých výrobců jsou zatím konkrétnější plány pouze u Samsungu – Android 5.0 téměř určitě dostanou Samsung Galaxy S 4, Samsung Galaxy S III a Samsung Galaxy Note II. Počítali bychom také s updatem pro Galaxy Note 8.0 a Galaxy Note 10.1. Otázkou je, kdy se tak stane – Samsung sice patří z hlediska uvolňování aktualizací k těm rychlejším, nicméně s menší než tříměsíční prodlevou bychom asi nepočítali. V případě plánovaného Galaxy Note 3, jehož představení je plánováno na veletrh IFA (tj. mezi 6. a 11. září), již bude patrně Android 5.0 připraven ke startu hned po rozbalení z krabice.

Tajemstvím je zahalena otázka, které zařízení bude mít nový Android hned z výroby jako první? Bude to Samsung Galaxy S 4, Google Nexus 5 nebo Motorola X Phone?

Další střípky

  • Zaznamenali jsme zvěsti, že Key Lime Pie bude vyžadovat minimálně čtyřjádrový procesor – v tomto případě bychom ale informací příliš nevěřili. Nedávalo by příliš smysl nechat leckdy velmi výkonná zařízení na Jelly Beanu jen kvůli tomu, že mají dvě výpočetní jádra.
  • Nová verze Androidu přijde v květnu – není to sice 100% jisté, ale je to velmi pravděpodobné.
  • Key Lime Pie přinese delší výdrž baterie – nemůžeme samozřejmě čekat čáry a kouzla, neboť stávající technologie akumulátorů je relativně zastaralá a zázraky s ní asi nikdo nesvede. S vylepšeními bychom počítali jen do té míry, do které lze odběr elektrické energie regulovat na úrovni software.
  • Je pravděpodobné, že nový operační systém přinese přizpůsobitelné panely nástrojů a zástupce, které bude možné aktivovat na každém okraji obrazovky.
  • Je otázkou, zda se dočkáme Motoroly X Phone a Nexusu 5, nebo jestli nakonec půjde o jeden telefon (například by se mohl jmenovat Nexus X).

Resumé

V minulosti, Google se podařilo udržet nové verze operačního systému a jeho vzhled pod pokličkou po dlouhou dobu, téměř až do okamžiku oznámení. Uvidíme, jestli se společnosti podaří udržet všechna tajemství až do 15. května. Rozhodně se máme na co těšit – ať už to bude dozajista plynulejší, elegantnější a schopnější nový Android, vylepšený Nexus 7, zbrusu nový Nexus 5 nebo tajemná Motorola X.

Zdroje: YouHTC, Engadget, Android Headlines, Android Headlines, Android Headlines, AndroidSPIN, International Business Times, AndrodSPIN, TechRadar, Android Central, Know Your Mobile.

 

Komentáře

superhero

superhero

16.4.2013 6:48

No trošku by mě zamrzelo kdyby můj galaxy nex. nedostal novou verzi systému hlavně když sem si ho koupil kvůli tomu :-( snad se dočkáme i my kteří nepotřebujeme kupovat pořád nový mobil a nexus 4 a ani jeho nástupce si pořizovat nechci, no uvidíme.

Xgas

xgas 0

16.4.2013 7:00

doufam,ze bude i galaxy s3

24android24

16.4.2013 7:02

dostal to ten nový nexus7? asi jo že

24android24

16.4.2013 7:04

dostane ten android i nexus7? asi by měl že ?

bob

bob

16.4.2013 7:06

me by stačilo kdyby dialer v čistě verzi androidu konečně ovládal T9

Josef Zítka

16.4.2013 8:21

Tak já nevím
Na s2 mám 2.3 a na nexus 7 mám 4.2 a moc veliký rozdíl nepocituji.
Ale zvědavost tu určitě je

a

a

16.4.2013 8:32

Stejně tak, u galaxy nexusu by mi to hodně naštvalo.

Michal

Michal

16.4.2013 9:12

Snad by mohla aktualizace proběhnout i u S2 Note…. A mohly by se už konečně instalovat aplikace i na paměťovou kartu. ;-)

Mario

Mario

16.4.2013 9:48

My s Nexusem S máme zaříznuto už i 4.2, takže to nepřekvapí, ale na Galaxy Nexus jsem zvědavý. Ale podle mého ho dostane.

Deathman

Deathman

16.4.2013 10:03

že bude požadovat čtyřjádro je blbost určitě,protože muj Nexus 10 má dvoujádro a ten dostane update stopro,takže to je opravdu jen fáma..

jk

jk

16.4.2013 10:34

Kurzorové klávesy naozaj chýbajú, ale ešte lepšie by bolo, keby sa dali nakonfigurovať vybrané klávesy do ďalšieho dodatočného riadku napr. tab, esc, ctrl, šípky, podľa toho, kto čo potrebuje. Hacker’s keyboard je ináč super nielen plnou klávesnicou, ale aj možnosťou prispôsobenia výšky v percentách, čím sa dá zlepšiť použiteľnosť pri orientácii “na výšku”.

mysak85

16.4.2013 10:52

S temi klavesnicemi, ja osobne hledal takovou, ktera by vypadala jak na pocitaci, nakonec jsem primo do rom integroval klavesnici ktera byla dostupna v sony tabletu a nemuzu si stezovat..
Screen zde:http://img43.imageshack.us/img43/7648/screenshot2013041610494.png

Topinkovač

Topinkovač

16.4.2013 11:06

S II nový android nedostane? :/

Calwin

Calwin

16.4.2013 11:28

Topinkovac je to 2 roky stary telefon a jeste dostane jednu aktualizaci na 4.2 kdyz se kouknes treba k HTC tak bud rad ze si dostal tolik aktualizaci :D

bkf1

bkf1

16.4.2013 12:28

“S nadšením by takřka jistě byla přijata i možnost určit počty řádků a sloupců ikon na domovské obrazovce a v seznamu nainstalovaných programů.”

Tak s tim ROZHODNE nesouhlasim. Lidem UPLNE staci ty ctyri sloupce a vubec jak to je ;-) Spise by meli resit tu klavesnici a milion dalsich dulezitejsich veci ;-)

ZiChi

ZiChi

16.4.2013 13:51

K šťástnému životu (mimo jiné) potřebuji jen:

1. Možnost instalace aplikací na SD. Výrobci jsou vesměs dementi a cpou i do vlajkových modelů 16GB (10GB využitelné), takže dvě tři větší hry, navigačka a jdete se bez rootu klouzat.
2. Standardizovaná podpora pro Bluetooth 4.0.LE profile… začíná éra chytrých hodinek, různých sportovních trackerů BT 4.0 LE only a Android tuto skutečnost vesele komplikuje – tj. i když má telefon tento modul, nic na tom bez nativního API nepoběží tak jako na iOS.
Se zbytkem nemám problém, ať si tam daj co chtějí :)

Rango

Rango 0

16.4.2013 13:53

to bkf1:
by me zajimalo kde beres tu jistotu, ze lidem vyhovuje pocet sloupcu a radku. Naopak ja nesouhlasim s tebou. Drtiva vetsina uzivatelu by zmenu privitala, pac se nehorazne plytva mistem. A jelikoz je domovska obrazovka to na co koukas nejcasteji, tak mi to pripada jako dobra pripominka.

24android24

16.4.2013 16:20

ráno ja mám lancer kde mužů mít i 20sloupců:-)
je to atd lancer a je dobrý, mobil je 2 krát rychlejší(na výkonných zařízeních asi zrychlovat nebude ale na mém sg ace je to super)

24android24

16.4.2013 16:20

chtěl jsem napsat rango já mám launcher …

lukáš.107

lukáš.107

16.4.2013 19:23

jak to vypadá s updatem na htc one x ?

paja

paja

16.4.2013 21:02

no jak vidím tak ta 5tka nic moc nepřinese,v mojem xiaomi Mi2 je nádstavba miui a většina zmýněných vychytávek tam dávno je

S55

S55

16.4.2013 22:00

A co ver. 4.3; 4.4 … 4.9 – ty nebudou? ;-)
Předpokládám, že pětku rozběhnou na HD2.

igoreso

igoreso

16.4.2013 22:28

me teda na androidu chybí jedno.. Desktop.
Představa je taková že přijdu domu,mobil postavím do stojánku s HDMI a USB.
K tomu připojen monitor,klávesnici a myšku (nebo i HDD) a mám klasickej počítač na kterém mužu pracovat..
Tohle by měly dodělat a vytlačí levné PC a notebooky.

24android24

16.4.2013 22:35

igorem tak to v tom případě stačí mobil/tablet smysl protože to rovnou si mužů koupit jen pc mobil za 500 s tlacitkama.

LinS

LinS 0

17.4.2013 0:01

To Karel Kilián: příjemně psaný článek, je vidět, že píšete s rozumem, inteligencí a bohatou zkušeností. Šourání mne ovšem pobavilo ;-). Rád čtu Vaše příspěvky.
T. F.

LinS

LinS 0

17.4.2013 0:04

*Šudlání

Pavel Žampach

17.4.2013 8:04

Pořád mi tam chybí dvě věci, kvůli kterým jsem svůj telefon rootoval. Pořádné zálohování a firewall.

Jiri

Jiri

17.4.2013 12:45

Uz se tesim na cyanogen mod 11 :)

mila

mila

17.4.2013 13:26

igoreso: taková věc existuje! Jmenuje se to Ubuntu4Android, taky se na to těším jak malej kluk..

Emjay

Emjay

18.4.2013 2:20

24android24: Děláš si srandu ? Nebo neumíš číst ?! Pane bože b článku se jasně píše o nexusu 7 a ty se tak hloupě zeptáš .. Není ti to trapné?

ratesman

ratesman

19.4.2013 16:51

Taky bych v novém androidu uvítal možnost jednoduchého a spolehlivého zálohování bez nutnosti rootování :D

gerranek

gerranek

20.4.2013 11:27

hlavne ne “kurzorové klávesy”, nebo “samostatný řádek pro číslice” – aby byla klavesnice dost pohodlna /mluvim teda jen o mobilu, ne o tabletech/ tak musi byt dost velka a dalsi radek na displeji ubira strasne moc mista..

gerranek

gerranek

20.4.2013 11:29

jinak clanek dobrej ;)

Petr

Petr

7.5.2013 16:19

Hlavne bych ocenil ten presun na SD kartu, na SG4 mam 4 hry a je to skoro plny. Hergot.

Franzl

Franzl

9.5.2013 18:25

To by me zajímalo,kolik zabere mista uprage.

RSS (komentáře k článku)