TOPlist

Google Play Movies dostávají v posledním updatu tmavý vzhled

Google Play Movies

Aplikace Google Play Movies, tedy Filmy Play, právě získala poměrně velkou, byť trochu povrchní aktualizaci. Nejnovější aktualizace na verzi 3.22.14 je již k dispozici ke stažení v Obchodě Play. A co přináší? Namísto bílého pozadí nyní uživatelé uvidí pozadí tmavé, které pak již tradičně doprovází červená barva, která k aplikaci patří odjakživa. Nyní je tedy víceméně celá aplikace tak trochu „ve tmě“.

Google Play Movies v tmavé barvě. Správný krok nebo omyl?

Změna by mohla být docela nepříjemná uživatelům, kteří aplikaci používají již dlouho a na dosavadní vzhled jsou zvyklí. My si ale myslíme, že je to krok správným směrem. Každý film nebo pořad ve výpisu jasně vynikne a to může být pro takovouto aplikaci klíčové. Zdá se, že změna je trvalá, protože aplikace nemá možnost vrátit pozadí bílou barvu.

Mimo to je tu ale i pár dílčích změn UI, které mohou být pro někoho také důležité. Patří mezi ně například karty, které jsou nyní o něco menší, takže se jich na displej může vejít více (ale nemusí, bude záviset i na rozlišení displeje).

Google TV
Google TV

Co nás ještě čeká?

V budoucnu se ale možná dočkáme mnohem více změn. Serveru AndroidPolice.com se totiž opět podařilo rozložit aplikaci na kód a vyčíst v něm spoustu zajímavých informací. Například je možné, že by Google chtěl do své aplikace Google Play Movies obsáhnout předplatné jiných služeb, jako třeba Netflix, Hulu nebo HBO. Uživateli by pak stačila jediná aplikace na veškerý podobný obsah. V kódu je také zmínka o kabelové či satelitní televizi. Chce se snad Google dostat i tam, kde internet není tím hlavním? Berte ale na vědomí, že rozebrání kódu ještě nic nedokazuje. Neznamená to, že se toho v budoucnu dočkáme jistě, ale jen to, že s tou myšlenkou v Googlu koketují.

Jak se vám líbí tmavé téma Google Play Movies – Filmů Play? A co říkáte na možnosti, se kterými Google koketuje? Líbily by se vám? Diskuze pod článkem právě otevírá.

Zdroj: androidpolice.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)