Vývojářské týmy stojící za YouTube Music a Play Music se slučují. Sloučí Google později i aplikace?

vývojářské týmy

V tuto chvíli nabízí společnost Google hned dvě aplikace pro streamování hudby. Většině z nás dobře známá Hudba Play (Google Play Music) a také YouTube Music, která u nás ještě stále není dostupná. Možná jste se již v minulosti sami pozastavili nad tím, proč nejsou tyto dvě aplikace jednou. V obou jde přece o streamování hudby. Řekněme to takhle: Zdá se, že stejné otázky má i sám Google. V současnosti totiž potvrdil, že vývojářské týmy obou aplikací spojuje do jediného celku.

Slučují se vývojářské týmy, ale kdy dojde na aplikace?

Informace o sloučení týmů pochází ze serveru The Verge. Ten získal přímo z Googlu informace a vyjádření, jako například to, že je pro vyhledávacího giganta velmi důležité, aby byla hudba jedním celkem. Takto je to prý nyní „vyhodnocují, jak zajistit nejlepší možný produkt pro (své) uživatele, hudební partnery i umělce.

Google ale žádné plány o slučování aplikací YouTube Music a Google Play Music neoznámil. Dokonce ani přes slib společnosti, zavazující se k odhalování svých plánů s „velkým množstvím změn dřív, než ke změnám dojde.“

Týmy se již dobře znají

Google již jednou tyto vývojářské týmy spojil. Bylo to v roce 2016 a účelem spojení týmů bylo rychlé a plynulé zajištění dostatku spolupracujících umělců a nahrávacích společností.

Koneckonců je ale pravděpodobné, že tentokrát již vývojářské týmy zůstanou sloučené na stálo. A i sloučení zmíněných aplikací zní jako ten nejrozumnější krok. Vždyť se na to sami podívejte. Z těchto dvou je určitě mnohem úspěšnější službou Google Play Music, takže se jeví jako pravděpodobné, že právě ona by pohltila YouTube Music, která je minoritní záležitostí, jenž ani nefunguje jinde než v USA a pár dalších zemích. Navíc jméno YouTube je prostě odjakživa spojováno s videem a tak je v tom trochu guláš. Navíc je tu fakt, že do předplatného Google Play Music je možné zahrnout i předplatné YouTube Red, čímž dojde k odstranění všech těch otravných reklam ve videích.

YouTube Music
YouTube Music
YouTube Music
YouTube Music

A i když nemáme žádné podrobnosti o chystaných plánech a budoucnosti Google Play Music a YouTube Music, stejně si dovolíme říci, že by sloučení aplikací dávalo smysl. Ve světě, kde existují streamovací služby, jako Apple Music a Spotify, potřebuje i Google mít jen jednu jedinou aplikaci, která sloučením dvou původních slije i uživatele z obou původních služeb, které si pak snad i udrží.

Myslíte si i vy, že se sloučení dvou aplikací brzy dočkáme? Nebo přinejmenším oznámení o sloučení? Napište do komentářů, co si o tom myslíte a pokud jste uživatelé Hudby Play, napište zda tento krok uvítáte.

Zdroj: theverge.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)