Intel již není největší výrobce čipů. Nahradil ho Samsung

samsung vyrobce cipu intel

Společnost Samsung oznámila svůj rekordní zisk za minulý rok. Zajímavé je to, že převážná část peněz je z prodeje součástek, není proto divu, že jde nově o největšího výrobce čipů na světě. Korejská společnost sesadila z trůnu Intel, který tomuto odvětví “vládl” mnoho let.

Samsung už je i největší výrobce čipů na světě

Pokud se blíže podíváme na tržby těchto dvou firem, tak Intel dosáhl za minulý rok na 62,8 miliardy dolarů. Jenže na Samsung to ani z daleka nestačilo, ten utržil z čipů celkem 69 miliard dolarů. Tolik peněz získal Samsung hlavně prodejem pamětí, zatímco Intel se drží procesorů x86.

exynos 9810

Z pohledu budoucnosti mnozí také předpovídají, že Samsung se svými paměťmi jsou pro budoucnost důležitější než tradiční procesory Intel. Dnes už hodně těžko budete hledat tablet či telefon, který v sobě nemá Samsung součástku. Ve své nejnovější čtvrtletní zprávě korejská společnost píše, že očekává rostoucí poptávku pro paměti, které se využijí u Cloud serverů, ale také čipové sady potřebné pro automobilovou elektroniku a umělou inteligenci.

Takto vysoké tržby byly samozřejmě způsobeny i tím, že ceny pamětí raketově stoupají nahoru. Za poslední rok se zdvojnásobila cena, a protože poptávka po pamětích stále trvá, vypadá to, že trend zdražování paměti ještě nějakou tu chvíli setrvá.

Myslíte si, že si Samsung první místo udrží?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)