Jaký bude mít výkon Huawei Mate 40? Čínská společnost má v rukávu ještě několik es

huawei mate 40 vykon kirin 9000

Zanedlouho bychom se měli dočkat odhalení nového čipsetu Kirin 9000, který bude pohánět vlajkové modely Huawei a Honor. S předstihem jsme se však dočkali úniku výsledků v benchmarcích AnTuTu a Geekbench. Díky tomu se tak můžeme již nyní blíže podívat na to, jaký výkon bude mít Huawei Mate 40. 

Výkon Huawei Mate 40 odhalen ve dvou benchmarcích 

Prvním telefonem s novým čipsetem by měl být již tradičně Huawei Mate 40. Později bychom se měli dočkat i Honor telefonů. Samozřejmě ale bude záležet na dodávkách součástek, protože Huawei se stále musí vypořádávat s embargem ze strany USA. Přímo v benchmarku se objevuje Huawei telefon s kódovým označením NOH-NX9, který má 90Hz displej, 8GB LPDDR5 RAM paměť a 256GB UFS 3.1 úložiště. 

Z dostupných informací také můžeme vyčíst, že jádra Cortex-A77 jsou taktována na 3,13 GHz, což je ještě více než třeba můžeme vidět u Snapdragonu 865+. Důvodem je to, že Kirin 9000 je vyráběn 5nm technologií. Co se týče samotných výsledků, tak v AnTuTu získal čipset 693 605 bodů, což je více než můžeme vidět u Snapdragonu 865+ nebo Exynosu 990 5G. Jedná se ale o téměř stejné hodnoty jako u chystaného Exynosu 1080. 

Geekbench můžeme u Single Core vidět skóre 1016 a v Multi Core 3688. I v těchto benchmarcích se dostává na první příčky. Výjimkou je single-core, kde je na prvním místě rovněž nepředstavený čipset Exynos 2100. Očekává se rovněž, že na jaře příštího roku si Qualcomm převezme první místo s čipsetem Snapdragon 875. 

Co říkáte na výkon nového Kirinu? 

Zdroj: gsmarena.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)