Menu

Vyhlášení vítězů velké narozeninové soutěže s LG

Máme za námi čtvrté kolo naší velké narozeninové soutěže, tentokrát se společností LG. Zadáním tohoto kola bylo ztvárnit samotného Androida dle vašich představ, fantazii jsme přitom nekladli žádné meze. Poprosím tedy trubadúry o vyhlášení “TRAM TA DA DÁ”. Poslední kolo naší soutěže si jistě fanfáry zaslouží, sešlo se nám totiž více než 100 soutěžních návrhů, a to od jednoduchých malůvek až po zcela profesionální díla. Paleta byla opravdu pestrá. Celých 14 dní jste posílali svoje výtvory a bylo vidět, že vaše fantazie je opravdu bezbřehá, místy i šokující :). Zasílali jste výtvory v podobě 3D renderů, muziky, videí, soch, živých vystoupení, malby a mnoha dalšího. Jsme velice rádi, že máme tak kreativní čtenáře. Když jsme minule psali, že bylo těžké vybírat vítěze, v této etapě soutěže to platilo dvojnásob. Pojďme se tedy podívat jakým způsobem se hodnotilo a kdo všechno přiložil ruku k dílu. Vaše skvosty hodnotili zástupci hlavního sponzora LG a redakce SvětAndroida.cz. Z redakce se na hodnocení podílelo devět redaktorů a každý z nich vybral svých pět favoritů. Výsledky hlasů se sečetly a finální slovo měli zástupci LG, kteří do soutěže věnovali tři první ceny v podobě telefonu LG Optimus One. Na úvod už jsme toho řekli asi dost a nebudeme vás tedy dále napínat, zde je seznam šťastných a zasloužilých výherců.

Výherci:

 1. Stanečka David (LG Optimus One)
 2. Jiří Přibil (LG Optimus One)
 3. Lukáš Kocián (LG Optimus One)
 4. Petr Novator (Navigace Sygic Aura)
 5. Zbyněk Šrubař (Navigace Sygic Aura)
 6. Radoslav Veselý (Navigace Sygic Aura)
 7. Petr Nohejl (Kapacitní stylus)
 8. Stonak K. (Kapacitní stylus)
 9. Kuthan P. (Figurka Android)
 10. Mirón Michalko (Figurka Android)
 11. Lucie Parmová (Figurka Android)
 12. Stanislav Chudoba (Figurka Android)
 13. Václav Šafra (Koženkové pouzdro na opasek)
 14. Ladislav Račák (Stylus pro kapacitní displej)
 15. Miroslav Čupalka (Teleskopický stylus pro kapacitní displej)

Díla výherců:

Stanečka David

Android vypálený z nerez oceli o tloušťce 1,5 mm

Jiří Přibil

– papírový model robota Androida s pohyblivou hlavou a rukama. Stáhni plnou verzi.

Lukáš Kocián

– 3D render

Petr Novator

– vtipné povídání v mp3 soutěž (imaginární Android a nefungující skener)

Zbyněk Šrubař

– sněžný droid

Radoslav Veselý

– Android ako si ho predstavujem v dalekej postapokalyptickej buducnosti + live wallpaper

Petr Nohejl

Androidí náušnice vyrobené z FIMO hmoty

Stonak K.

jak já vidím Androida :) výtvor je vytvořen pomoci fantazie a Cinemy 4D

Kuthan P.

– komixové vydání ze života Androida

Mirón Michalko

Android je vyrobeny z kartonov od vajec a dokonca svieti v tme

Lucie Parmová

– den Androida

Stanislav Chudoba

– živý a ovladatelný Android

http://www.youtube.com/watch?v=RVJHmEXiZYw

Václav Šafra

Krátký animovaný film. Je o lásce na první pohled a o tom, co je pro ni Android schopný udělat.

http://www.youtube.com/watch?v=hD1bGFZY0eo

Ladislav Račák

video postavičky Android

Miroslav Čupalka

– QR Android

Za celý tým SvětAndroida gratulujeme vítězům Velké poděkování patří také našim sponzorům, kteří do soutěže věnovali tolik krásných cen.

Jmenovitě děkujeme společnostem:

Účast v soutěži byla opravdu mimořádná, čemuž odpovídalo i množství poslaných návrhů, ale mohli jsme ohodnotit bohužel pouze prvních patnáct. Byla by nicméně škoda ostatní dílka nechat zapadlá v redakční schránce a neukázat je světu. Ve čtvrtek se proto můžete těšit na podrobné představení tvorby zbývajících autorů a zhodnotit, jak se vám líbí.

 

Komentáře

Dlaha

Dlaha

15.2.2011 19:58

Dávám sem svůj výtvor:
http://leteckaposta.cz/118045080
Chtěl jsem být podle zadání originální a kreativní a řekl bych, že jsem vytvořil vážně něco odlišnýho, než tady vidím. Ale to je teď jedno, nelituju se, jen jsem nad tím strávil 10 dní, tak budu rád, když si to někdo zahrajete :)
Výhercům gratuluju.

Stanislav CHudoba

Stanislav CHudoba

15.2.2011 20:03

Připadá mě že hodně děl jsou takové obyčejné jinak gratuluji výhercům. Ale ten sněhulák si myslím, že jsem nepatří

cabadaj

cabadaj

15.2.2011 20:05

parádní výtvory. klobouk dolů před některými výtvory.

Zizou

Zizou

15.2.2011 20:12

Dlaha: Super hra a nápad. Rozhodně sis zasloužil vyhrát.

Ino

Ino

15.2.2011 20:24

Dlaha:Velice pěkně udělaná hra a hlavně zábavná.Vítězem si se měl stát určitě ty

L.Parmová

L.Parmová

15.2.2011 20:35

Dlaha: Taky si myslí, že si měl vyhrát, protože mělo jít o originalitu a navíc jde vidět, že je to precizní práce. Vážně se mi to moc líbí :-)
A chápu, že si s tím měl velkou práci, já jsem se taky nadřela se svým přítelem na svém díle, ale jsem moc ráda, že jsem vyhrála figurku. Je mi líto, že tě aspoň neumístili na nějaké jiné místo.
Každopádně si myslím, že mnoho lidem tady se ta hra bude líbit, takže neber svou snahu vniveč ;-)

Kriss

Kriss

15.2.2011 20:44

Dlaha: Jsem jedním z mnoha, komu se ta hra líbí. Jakkoliv nejsem ten pravý “antijablíčkář” až na krev, dost mě to pobavilo. “Osvobozování uzavřených telefonů” :D :D To si mě dostal! Takže díky za velmi pěknou hru a snad brzy něco vyhraješ.

Maboroshi

Maboroshi

15.2.2011 20:46

Pro zájemce tu mám další nevýherní příspěvek (zpracování moje, nápad přítelův). Jedná se o tematický wallpaper s Androidem pro Váš desktop :) V zipu najdete několik nejběžnějších rozlišení, kdybyste chtěli nějaké jiné, stačí napsat a vyrobím Vám ho na míru.
Link: android.zip

Dlaha

Dlaha

15.2.2011 20:49

Díky moc všem, kterým se hra líbí, vážně jste mě potěšili. I když nemůžu říct, že mě to teď trochu víc nemrzí, že jsem se ani neumístil…

mojmir

mojmir

15.2.2011 21:36

Dlaha: Ta hra je cool
tady je muj vytvor androidacky a androida :)
http://piczasso.com/i/hifhb.jpg

Marek Březík

Marek Březík

15.2.2011 22:20

Holt vždy je hodnocení silně subjektivní … gratuluji vítězům, i když se rozhodně s názorem redakce nedokáži ztotožnit a to ani v pořadí umístěných, natož ve výběru přes 100 prací, kde jsou možná další perly typu Dlaha …

jakub

jakub

16.2.2011 0:17

s výsledky se také nějak nedokážu ztotožnit.. vlastně mi ani nepřipomínají zadání soutěže… ani jedno z prvních míst se nepodobá zadání představy Androida.. spíš je to předělání originální figurky… takže vlastně jediné co by se z výherců mělo umístit sou příběhy a hry případně komix
je to další soutěž která mě tyto stránky hází někam do sekce bulvár. Stejně jak předchozí kolo kde redaktoři chtěli slyšet názor pro to aby stránky zlepšili, ale místo toho akorát ukázali a nakonec i přiznali že vlastně příspěvky čtenářů ani nečtou takže je moc nezajímají…

Pájka

Pájka

16.2.2011 0:46

Osobně mám problém se sněhulákem, 3D rendery a komixy a videi — toto jsou věci, co tam tak nějak nesedí a není na nich nic důvtipného ani originálního.
Naopak chválím QR Androida, který je nápaditý, naušnice a i Droida z nerezu a kartónů. Vystřihovací Droid je sice fajn, ale mě jako někoho, kdo si skládá cubeecrafty, neoslovil.
Naopak ta hra je postnutá v komentářích se jeví jako kvalitní dílo — a v soutěži by se vyjímala mnohem víc, než např. ten sněhulák.

Jan Šesták

16.2.2011 1:04

jakub:
Co se týče zadání, stálo tam, že se čtenáři mohou, ale nemusí držet oficiální postavičky Androida – zajímaly nás právě i různé představy postavy Androida a systému. Můžu vám ale prozradit, že odhadem (opravdu hrubým) 70% soutěžních výtvorů, které nám dorazily, pracovalo přímo s oficiální podobou zeleného robota, nebo se jí nějakým způsobem podobaly (jiná barva, délka a tvar končetin a jiných částí trupu). Nejvíce pak přišlo nakreslených Androidů.

Co se týče minulé soutěže, nevím, proč si myslíte, že nečteme příspěvky a komentáře čtenářů? Můžete mi dát odkaz na ono zmíněné přiznání? Nevím, jestli vás tím zklamu nebo potěším, ale komentáře od čtenářů čteme a jsme za ně rádi! Názory na zlepšení vždycky vítáme, což byl také důvod, proč jsme je pojali formou soutěže. -> Námětů na zlepšení dorazilo cca 230. Můžu vám říct, že se jimi ještě stále probíráme (a chvíli ještě budeme), protože se je rovnou snažíme třídit a zpracovat tak, abychom na žádný z velkého množství námětů nezapomněli a mohli je použít pro plánování dalšího zlepšení, mít v takovém počtu námětu pořádek je pro nás opravdu důležité. Drobné úpravy/změny jsme se již snažili provést nebo budeme v blízké době realizovat, většinu z námětů ale nezrealizujeme ze dne na den, nebo během týdnů. Takové změny většinou chvíli trvají. Některé kvůli rozsahu např. počkají na nový layout webu, apod.

jakub

jakub

16.2.2011 1:45

když se drží originální postavičky není to o tom, jak si jí představují, ale jak skutečně vypadá, ale to je jedno nebudeme tady spekulovat nad češtinou a významem psaného a mluveného slova, ani sem to nemyslel nijak zle, jen sem napsal svůj názor k výsledkům. Od toho to fórum snad je.
To s tim čtením a nečtením vycházelo z toho že jeden z výherců byl člověk co napsal “blbost” v podobě toho že chybí služba která vlastně je, nad tím se nikdo z redakce nepozastavil a jen pod mnoha komentáři bylo cosi o tom že se to losovalo. Hledat to nebudu, protože je to na telefonu poněkud těžší.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 29

16.2.2011 8:11

Kolega má naprostou pravdu. Co se týče komentářů, opravdu je všechny čteme a snažíme se reagovat. A dovolím si tvrdit, že to takto není na všech serverech.
To že jsou pro nás vaše názory (i ty negativní) důležité, je dobře vidět i ve zdejších reakcích. I když je v článku jasně napsáno:
“Byla by nicméně škoda ostatní dílka nechat zapadlá v redakční schránce a neukázat je světu. Ve čtvrtek se proto můžete těšit na podrobné představení tvorby zbývajících autorů a zhodnotit, jak se vám líbí.”
Takže i dílo pana “Dlahy” který zde píše první komentář, by nezůstal zapadlý v redakční schránce. Přesto respektujeme jeho touhu podělit se hned o svůj výtvor.

Když se vrátím k předešlému kolu soutěže, i tam šlo o subjektivní hodnocení. Vybrat výherce není lehké, proto se snažíme do hodnocení zapojit co nejvíce názoru abychom se k pomyslné spravedlnosti alespoň přiblížili.
Když mluvíme o kreativitě, která byla použita v posledních dvou soutěžích, je třeba si uvědomit, že subjektivní pohled na danou věc zde opravdu hraje velkou roli. Když přijdete do galerie, taky se vždy shodnete s kolegou, kamarádem, přítelkyni co je pěkné a co ne?
Na začátku, když jsme přemýšleli jak vytvořit soutěžní maratón, aby byl co nejvíce zajímavý, neokoukaný a kreativní, šli jsme tak trochu s kůží na trh.
No ale teď u vím, proč na jiných serverech většinou zvolí soutěž typu otázka/odpověď.

Mem

Roman Nepšinský 0

16.2.2011 8:59

jakub: Ten postup výběru jsem u minulého soutěžního kola popisoval já – vybrat z 230 příspěvků přímo ty “nejlepší” v tolika lidech v redakci je neřešitelné (někdo preferoval stručnou kritiku, jiný konstruktivní nápady, byť byly dost neoriginální, další vtípky apod.), takže výsledkem hlasování všech byla množina docela použitelných komentářů, ze kterých se pak losovalo náhodně. Tím jsme se právě chtěli vyhnout kritice, že telefon jsme přiklepli někomu, kdo napsal 3 věty, a jiný s esejem dostal jen symbolickou cenu apod. Pokud se v té množině ocitlo i pár sporných méně kvalitních příspěvků, je to sice subjektivní, ale bereme to samozřejmě na vědomí.

Pájka: “Naopak chválím QR Androida, který je nápaditý, naušnice a i Droida z nerezu a kartónů. Vystřihovací Droid je sice fajn, ale mě jako někoho, kdo si skládá cubeecrafty, neoslovil.”

No vidíš, a já přestože mě QR Android taky pobavil, jsem pro něj nakonec nehlasoval, naopak vystřihovánka pro mě byla jasný favorit číslo 1, podobně jako ten live wallpaper, protože jde předat dál čtenářům (byť ne každý si vystřihuje, nebo má telefon s podporou live wallpapers). A vem si, že tohle má každý redaktor jinak a jak se pak má dojít ke shodě :)

Dlaha: Hra je pěkná, chválím čistou práci (C++ a knihovny) i dotažení po stránce game designu (soukromá agitace – jestli neznáš fórum http://www.ceske-hry.cz, určitě se zaregistruj a napiš o své hře příspěvek do Projektů). Tvé pocity chápu, já loni dělal Android hru do soutěže s HTC (s podobnou jsem kdysi vyhrál Becherovka Game), ale kvůli podivně formulovanému zadání se nakonec mezi výherci neocitla vůbec žádná hra, ale jen praktické aplikace (takže proč tam vlastně kategorii her dávali? :)). Nezbývá, než se smířit se subjektivním výběrem poroty a jít dál.

Vítězslav Kolařík

Vítězslav Kolařík

16.2.2011 11:55

Taky gratuluji vítězům, i když souhlasím, že např. 1. místo získal Android z nerezu, který nevypada jinak, než původní android.

Mem

Roman Nepšinský 0

16.2.2011 18:13

Vítězslav: “Hrozně mě to mrzí, pane řediteli, ale nemohu s vámi souhlasit” :) K originálnímu tvaru Androida je tam podle mě vkusně doplněn ten glóbus ve zvednuté ruce, proporčně i tématicky to sedí (a plus samozřejmě spoje, aby mu neupadla hlava a packy :)). Ono když je nějaký design hotový a povedený, tak pak vypadá jednoduše, ale vymyslet to není až taková sranda

Honko

Honko

16.2.2011 21:48

Gratuluju výhercům, obzvláště QR Android se mi líbil. :)
A přidávám můj výtvor:
http://www.youtube.com/watch?v=HN7qINDTABM

Dlaha

Dlaha

17.2.2011 2:10

Roman Nepšinský: České hry znám a chystám se to tam uveřejnit, i když trochu novější verzi, která by měla být snad i o něco vyladěnější :) A kdybych se mohl ještě zmínit k tomu nerezovému androidu, tak se mi to taky nezdá úplně originálně provedené. Ony tyhlety systémy už fungují mnohdy docela dobře na principu vektorové grafiky, takže to nebyl zas takový problém odladit všechno v návrhu a potom to jenom předat řezacímu stroji, který všechnu práci odvedl. V podstatě je to věc, kterou mohl kdokoli udělat v jakémkoliv editoru vektorové grafiky. Jen málokdo má takový editor propojený s průmyslovou řezačkou kovů.

Honko: Naprosto úžasný video. Určitě by si to podle mě zasloužilo umístění mezi nejlepšími, třeba oproti tomu děcku, omotanýmu zelenout izolepou, je to podle mě nebe a dudy :) Gratuluju

Mem

Roman Nepšinský 0

17.2.2011 8:25

Dlaha: to taky předpokládám, že ten design vznikl v SW a řezalo se až finálně (nebo nějaký jeden mezi-zmetek :)), ale právě tomu designu fandím. Takže to není jen o tom, kdo má jaké možnosti, a že zaujme plechem, ale o tom nápadu. Video s motivem BSG se mi jako fanouškovi série taky líbilo, dítě tolik ne (i když se svými taky provádím různé projekty ;)), ale v redakci to mělo úspěch, hned několik lidí na to upozornilo, takže opět nezbývá než respektovat :)

Stanislav CHudoba

Stanislav CHudoba

17.2.2011 9:10

No jako Honko sestříhat pár videií do sebe z toho žádnej pořádnej výtvor teda nedělá

Dlaha

Dlaha

17.2.2011 9:29

Roman Nepšinský: Nj, sto lidí, sto chutí. Nezbývá s tebou než souhlasit :)

Stanislav Chudoba: Mně se líbí, jak Honko androida zakomponoval do toho videa. Není to úplná trivialita, upravit obraz videa tak, aby vypadalo i potom takhle dobře. A mně to přijde vkusný a chytrý.

Honko

Honko

17.2.2011 9:54

Děkuju za kladné ohlasy, ovšem Stanislav Chudoba má do určité míry pravdu. Kdybychom rýpali do podrobností, tak úkolem bylo “vytvořit podobu androida”. Já jsem to vlastně nevytvořil, jen sestříhal. A i když mi to dalo práci, nejsem žádný profík, nečekal jsem, že se umístím. Ale to nevadí. Hlavně, že se někomu líbí. :)) Tak shareujte ;)

Richard

Richard

17.2.2011 10:25

No, dílka jsou to pekna, ale vsechny opravdu na jedno brdo. Když se vratim zpet na zadání souteže, že vytvořený android nemusí mít nic společnýho se znamou figurkou “androida”, mě tak trochu přivádí k závěru, že buď maj lidi hodně malou fantazii, nebo se porota neřídila zadáním soutěže a vybírala pouze výtvory, které jsou téměř stejné nebo se více či méně podobají oné “zelené figurce. Ale to je jen můj názor.
“R2D2 forever”

Mike

Mike

17.2.2011 23:06

Tak všem gratuluji, tohoto kola sem se nezúčastnil, ale jsem opravdu překvapen výsledky. Klaním se a výhry jsou zasloužené.

Add nr.1 tohle by se mělo vyrábět a prodávat jako klíčenka je to úžasné

Mike

Mike

17.2.2011 23:12

ps. pane Dlaha, Vaše hra je příjemná oddechovka, zatím 3700 :)

Lukáš

Lukáš

18.2.2011 16:18

“Ve čtvrtek se proto můžete těšit na podrobné představení tvorby zbývajících autorů a zhodnotit, jak se vám líbí.”
Platí to? Pokud ano, jaký bude termín vydání článku? Přeci jen od čtvrtka to tu hledám a nevidím ani zmínku o posunu vydání. Nebo jsem něco přehlédl. Děkuji

Josef Musil

Josef Musil

18.2.2011 18:54

Gratuluji vítězum myslím, že ti první dva si vyhrát zasloužili, ale podle mně sem poslal myslím si mnohem zdařilejší renderování než Pan Kocián. A navíc jsem splnil zadání – jak vnímáte svého androida. Vnímám jej jako svého přítele a z výtvoru to bylo patrné. Nakreslit postavičku, umí kde jakej patlal. Ty náušničky jsou věru originální nápad…

Stanislav CHudoba

Stanislav CHudoba

18.2.2011 21:35

to: Josef Musil
Tak jsem dejte odkaz na ten váš výtvor rád se na něj podívám.

Marek Březík

Marek Březík

18.2.2011 23:10

Já to třeba viděl takto:

Martin K.

Martin K.

18.2.2011 23:28

Nemáte z toho pocit, že redakce neví jak z toho ven ?? Ono totiž zveřejnit všechna soutěžní díla znamená jít s kůží na trh a možná i přiznat, že to až tak moc nikdo nezkoumal … teda jestli vůbec.

Dlaha

Dlaha

19.2.2011 0:32

Martin K.: Pravděpodobně to tak bude. No ale já si dneska koupil svýho LG Optimus One a jsem spokojen :)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 29

19.2.2011 9:29

Tady padá vinna na mojí hlavu, jelikož jsem opravdu slíbil zveřejnění ostatních výtvoru ve čtvrtek. Z časových důvodu jsem musel vydání posunout na začátek následujícího týdne. Za to že jsem posunutí termínu článku nikde nezveřejnil, se omlouvám.
Děkuji za shovívavost

Honko

Honko

20.2.2011 8:53

Sto lidí, sto názorů. A i kdyby výtvory nikdo neposuzoval a byly vybrány náhodou, stejně se s tím nic nezmůže. Ostatně se na nás celá redakce mohla vyprdnout a bylo by. Soutěže jsou vždycky nefér, ať už posouzením, které nemůže být vlastně objektivní, nebo protekcí.
Já jsem rád, že tenhle web je, že žije a to, že jsem nevyhrál nebo se mi něco nezdálo mě nějak nebere :)

Mem

Roman Nepšinský 0

20.2.2011 11:51

Honko: Díky, že se ozval někdo s normálním názorem :) My samozřejmě chceme, aby čtenáři měli co nejlepší pocit, bylo to transparentní atd., ale prostě se nejde vždy zavděčit všem

Martin K.: “a možná i přiznat, že to až tak moc nikdo nezkoumal” … osobně jsem na hodnocení strávil v kuse přes 3 hodiny neplaceného času, a živá komunikace o soutěži probíhala na redakčním mailing-listu po celý den před deadline (kdy ráno jsme ještě zkontrolovali příspěvky, které přišly před půlnocí). Na výsledné příspěvky může mít samozřejmě každý vlastní názor, ale zpochybňování naší snahy fakt není na místě. Kolegové, kteří soutěž organizovali, domlouvali sponzory atd., byly pak z některých reakcí čtenářů také dost zklamaní a bere jim to nadšení do organizování podobných akcí v budoucnu.

L.Parmová

L.Parmová

20.2.2011 12:52

Chtěla bych se přidat k Honko a podpořit redakci. Také si myslím, že se mohli na ostatní vybodnout. Místo toho se snaží vyhovět všem tvůrcům svých soutěžních děl. Odpovídají jak na záporné tak i na pozitivní reakce. Ovšem je škoda, že těch pozitivních reakcí je velmi málo.
Je mi opravdu líto, že kvůli některým pobouřeným soutěžícím, se v budoucnu nebude podobná soutěž opakovat, protože já jsem nesoutěžila jen pro to, že jsem chtěla vyhrát nějakou cenu. Soutěžila jsem proto, že mě baví vymýšlet a hlavně tvořit nápady.
Všichni prostě nemohou vyhrát, ať si to přeberete jak chcete, prostě to tak v životě chodí. Jednoduše zkoušet jiné soutěže a třeba se někdy poštěstí :-)

Honko

Honko

20.2.2011 13:40

Redakce ať si z toho nic nedělá. Hlavně, že to tu žije. A i negativní komentáře je potřeba.
Akorát je opravdu škoda, že nevidíme kolik osobního času tomu věnujete. Možná by to chtělo “behind-the-scenes” video/článek :)

aloha

aloha

20.2.2011 23:48

I kdyby vyhrali vsichni soutezici, stejne se mezi nima najdou nespokojeny rejpalove… :-))

RSS (komentáře k článku)