TOPlist

Nexus: Spuštění fotoaparátu dvojklikem je systémová záležitost. Proč se ale nevyužívá?

nexus 6 prodej

Poměrně často se stává, že nějaký výrobce vydá smartphone a s ním i nějakou funkci, o které si pak Google řekne, že je vlastně fajn a přidá ji přímo do další verze systému Android. Co když ale takovou funkci Google najde ve svém Nexusu? Na mysli máme funkci, o která ze zamčené obrazovky dokáže rychle spustit fotoaparát. Funkci, o které si většina lidí myslela, že je výsadou nových Nexusů. Jenže, jak se nyní zjišťuje, tak není.

Spuštění fotoaparátu dvojklikem na zamykací tlačítko je totiž vychytávka systému Android 6.0.1. Ostatní výrobci již podobné rychlé spuštění fotoaparátu vyřešili po svém poměrně dávno. Samsung například otevře fotoaparát dvojitým stisknutím domovského tlačítka, LG zase dvojím stisknutím tlačítka snižujícím hlasitost.

Nexus 5X a Nexus 6P - náhleďák

Zdá se, že si je Google vědom toho, že podobná zkratka je hojně využívána, a proto se rozhodl ji implementovat přímo do systému. Z nějakého důvodu ale ani jeden z výrobců, kteří již své telefony na Marshmallow upgradovali, nehodlá dvojstisk zamykacím tlačítkem používat. Nejspíše proto, že mají již svoje metody, na které jsou jejich uživatelé zvyklí.

Tato vychytávka bude nejspíše využita jen malými výrobci, kteří si systém Android nijak ve velkém neupravují a výrobci telefonů Nexus. Rychlé spuštění fotoaparátu pak mohou využít také uživatelé vlastních verzí systému, jako například CyanogenMod nebo AOKP, kteří vycházejí z čistého systému a funkce je tudíž v systému obsažena. Je ovšem možné, že jelikož není zkratka dvojstisku zamykacího tlačítka nikým využívána pro jiné účely, bude fungovat na systémové úrovni v každém smartphonu, i pokud bude mít výrobce vlastní řešení.

Zdroj: AC

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)