Telefony Nexus 6P a Nexus 5X nabídnou bleskové zapnutí foťáku

fotak_nexus6p

Společně s představením zbrusu nových telefonů Nexus 6P a Nexus 5X koncem září byly prezentovány také některé funkce fotoaparátu, jako jsou schopnost natáčet zpomalené video, inteligentní dávkové snímání a další. Jednou z klíčových vlastností dobrého fotoaparátu je, zejména při pořizování momentek, rychlost jeho zapnutí – tedy doba, jež uplyne od vytažení z kapsy po okamžik, kdy je zařízení připraveno udělat snímek.

Sony pro tyto účely nabízí dedikované hardwarové tlačítko, Android sám o sobě umožňuje spuštění aplikace Fotoaparát z odemykací obrazovky, ale nové Nexusy jdou ještě další cestou. Disponují totiž schopnost zapnout fotoaparát, aniž byste předtím museli rozsvěcet či odemykat obrazovku.

Jak rychle aktivovat foťák na Nexus 6P a Nexus 5X

První možností, o které se již nějaký čas ví, je aktivace fotoaparátu dvojím rychlým stiskem tlačítka pro zapnutí/vypnutí telefonu. Tímto způsobem se uživatel může vyhnout odemykací obrazovce a prakticky hned začít pořizovat snímky.

Druhý způsob bude povědomý majitelům telefonů značky Motorola – fotoaparát totiž zapnete dvojím otočením zařízení. Podle tiskové zprávy přitom budou touto schopností vybaveny obě novinky – tedy Nexus 6P i Nexus 5X. Podpora je implementována ve funkci Android Sensor Hub, která by, kromě jiného, měla rapidně snížit spotřebu energie, pokud je telefon v klidu.

Přepínače pro rychlé zapnutí najdete na telefonech Nexus 6P a 5X v nastavení Přepínače pro rychlé zapnutí najdete na telefonech Nexus 6P a 5X v nastavení

Obě funkce lze na telefonech Nexus 6P a 5X aktivovat v systémovém nastavení v sekci pro nastavení obrazovky. V anglické verzi systému jsou tyto položky označeny jako Double twist for camera a Press power button for camera (na redakčním Nexusu 6 s českým Androidem obě položky chybí, takže vám, bohužel, nenabídneme jejich českou lokalizaci). Jedná se o standardní přepínače, dovolující pouze zapnutí respektive vypnutí dané funkce. V následujícím videu je obě můžete vidět v čase 2:55.

Google Nexus 6P India Hands on Review, Camera, Features

Google Nexus 6P India Hands on Review, Camera, Features

Zdroje: Android Police, Greg Abbott.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)