VR cyklista: Praktický rádce pro děti i dospělé, co tápou v pravidlech jízdy

VR cyklista

Naučit se jezdit na kole není jen o tom, že udržíte balanc. Stejně jako není řízení auta jen o tom, že umíte rozjezd a brzdění. Cyklista musí umět reagovat na různé situace v provozu a znát patřičná pravidla. Pro malé i velké jezdce na kolech je tu nová aplikace VR cyklista z dílny projektu Bezpečné cesty. Je zdarma pro Android i iOS a nabízí několik druhů rad.

VR Cyklista – video o aplikaci

VR Cyklista - video o aplikaci

Nezkušenému jezdci před šlápnutím do pedálů pomůže nejprve se základní výbavou. Pak se může uživatel za komentáře dvou milých tučňáků (kteří byli vybráni díky jejich zkušenostem z dlouhého cestování) vydat na silnice. Nechybí chodníky, křižovatky, přejezdy a ani pravidla pro vodění kola vedle sebe.

VR cyklista
VR cyklista

Po vizuální stránce je možné aplikaci VR cyklista spustit ve třech módech. Tím nejpoutavějším je jistě varianta s virtuální realitou a nasazením telefonu či tabletu do Cardboardu (nebo jiného držáku pro VR). Pokud doma žádný nemáte, můžete rádce spustit i ve standardním trojrozměrném zobrazení a na obrazovku se můžete dívat klasicky. Poslední variantou je obyčejný 2D obsah, ve kterém najdete videa, texty a řešení situací na křižovatkách. Skvělé je, že autoři celého VR průvodce nadabovali, takže je aplikace nejen mnohem interaktivnější, ale hlavně obsahu porozumí i malé děti, které ještě neumějí číst.

Sami jsme virtuální jízdu na kole vyzkoušeli a je parádní. Primární cílovou skupinou jsou samozřejmě děti a pro ně je perfektně uzpůsobená. Vzdělávací obsah podaný ve formě VR je vhodnou cestou, jak děti v dnešní době něco zábavně naučit. Aplikace je následníkem dřívějšího rádce VR přecházení, který zase instruuje ke správnému chování chodce. Projekt VR cyklista je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a mezi partnery projektu patří ŠKODA AUTO, Policie ČR a Horská služba ČR. Všechny tímto chválíme.

Jak jste se učili pravidla jízdy na kole vy?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)