VPNhub: od stránek pro dospělé k bezplatnému bezpečnému surfování

VPNhub-od-stránek-pro-dospě

Záleží vám na tom, aby váš internetový provoz nemohl sledovat každý, kdo má přístup k vašemu internetovému připojení? Pak je poměrně spolehlivou metodou použití virtuální privátní sítě (VPN). Při takovém připojení probíhá komunikace mezi vaším zařízením a hostitelem VPN šifrovaně a „nevidí do ní“ ani váš poskytovatel internetového připojení. Novým hráčem na tomto poli je aplikace VPNhub, kterou jsme krátce otestovali.

Obsah článku

Co VPNhub slibuje?

Aplikace hned v nadpisu deklaruje čtyři základní vlastnosti: bezpečí, soukromí, rychlost a absenci jakýchkoli omezení. Zájem médií si získala především tím, kdo za ní stojí – není to nikdo jiný než provozovatel stránek pro dospělé Pornhub. Klientská aplikace je k dispozici pro operační systémy Android, iOS, Windows a MacOS. Jednou z hlavních výhod je fakt, že služba je nabízena zcela zdarma, pouze v aplikaci narazíte na reklamu.

Webové stránky VPNhubu příliš nezdůrazňují odkaz na mateřskou společnost, ačkoli logo a barevná schéma bude pravděpodobně některým čtenářům dobře známé. Stránky tvrdí, že VPN je zcela zdarma a nabízí neomezenou šířku pásma. O něco níže je ale nabízena placená verze s rychlejším připojením, bez reklam a podporou pro více zařízení, včetně stolních počítačů.

V Obchodě Play je na prvním místě jmenována možnost přistupovat k webovým stránkám, jejichž poskytovatel omezuje či zakazuje přístup z dané země. VPN šifruje (nejen) osobní data a skrývá vaši IP adresu, umístění a identitu. Můžete tak anonymně procházet Internet a chránit své osobní údaje i na veřejných Wi-Fi hotspotech.

Jak VPNhub funguje v praxi?

Po prvním spuštění se zobrazí průvodce, který nejprve nabídne možnost vyzkoušet zdarma po dobu sedmi prémiovou (a tedy poté placenou) verzi služby. Kromě toho představí základní výhody služby, jako je bezpečnost, svoboda a ochrana soukromí.

V dalším kroku následuje nastavení, spočívající primárně v povolení poskytovat služby VPN na telefonu. Na úvodní obrazovce stačí klepnout oranžové na tlačítko zámku a budete připojeni přes VPN.

V nabídce je možnost změny serveru – na výběr je bezmála třicet serverů ve dvanácti zemích, nicméně v bezplatné verzi je k dispozici pouze jeden server v USA. Po klepnutí na tlačítko dojde k připojení (bohužel někdy tento proces chvilku trvá) a obrázek zámku zezelená, což znamená, že jste nyní připojeni přes VPN. Ověřit si to můžete například na webu WhatIsMyIP.com, kde uvidíte svou novou IP a jako vaše poloha bude detekován New York.

Protože se poskytovatel kasá neomezenou přenosovou rychlostí, vyzkoušeli jsme ji změřit pomocí služby DSL.cz. Mezi výsledky při přímém připojení a spojením přes VPN nejsou prakticky žádné zásadní rozdíly, což je rozhodně velké plus, neboť mnoho poskytovatelů VPN v bezplatné variantě nabízí jen omezené přenosové rychlosti.

Resumé

U služeb, jako je VPN, je důležité si uvědomit jednu zásadní věc. Díky šifrovanému provozu mezi vámi a poskytovatelem VPN opravdu nikdo nevidí do obsahu vaší internetové komunikace, tedy například to, jaké stránky otevíráte, či jaké texty píšete svým kamarádům. Kdo to ovšem vidí, a to kompletně, je právě poskytovatel VPN, který vaše požadavky směřuje svým jménem na cílové weby a servery. Z tohoto důvodu je vhodné vybrat si spolehlivého a důvěryhodného poskytovatele VPN. Zda je to právě firma, která provozuje stránky pro dospělé, je už otázka, kterou si musíte zodpovědět sami.

Z hlediska aplikace oceňujeme její jednoduchost, kdy i přes chybějící lokalizaci do češtiny není složité nastavit bezpečné připojení k síti. Oceňujeme také neomezené přenosové rychlosti, byť v bezplatné verzi je možné používat jen jeden server ve Spojených státech. Připojení sice někdy trvalo déle, ale na další fungování to nemělo vliv. VPNhub může být alternativou ke službě Opera VPN, která však ke konci dubna skončila.

VPNhub je v Obchodě Play od začátku května a za tu dobu zaznamenal více než sto tisíc instalací. Průměrná známka 4,3 svědčí o převažující spokojenosti uživatelů. Instalační balíček velký 25 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Používáte na veřejných Wi-Fi sítích připojení přes VPN?
VPNhub: Unlimited & Secure
VPNhub: Unlimited & Secure
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)