Vodafone roaming snižuje 30x cenu dat v druhé zóně

vodafone roaming

Vodafone roaming prochází další výraznou změnou. Snižuje se cena dat v zoně 2, a to více než třicetkrát. Změna ceny platí pro všech 58 zemí ze zóny 2 a nejen pro evropské země, kde neplatí EU roaming.

Vodafone roaming snižuje razantně cenu dat

V posledních týdnech se řešily změny v roamingu, které proběhly díky regulacím ze strany EU. V zemích evropského hospodářského prostoru nepřiplácíte nic za hovory, sms nebo data. Všechno vypadalo dobře, nicméně mělo to jednu stinnou stránku. Země, které nepatří do tohoto roamingu, byly převedeny do druhé zóny roamingu, takže zákazníci platili obrovské částky, a to zejména za data.

Do druhé zóny roamingu se přesunulo například Švýcarsko, nebo země na Balkánu, které nepatří do EU. V takových případech jste například u Vodafone připláceli za 1MB dat neuvěřitelných 252 Kč. Stačil tedy například krátký přejezd přes Švýcarsko a cesta vás mohla vyjít na několik tisíc korun.

Vodafone původní ceny Vodafone původní ceny

Vodafone jako první tyto ceny upravuje a snižuje. Týkají se stále jen dat. Od 27. července tak zaplatíte v zemích druhé zóny za 1MB dat 7,70 Kč. To je mnohem lepší, než 252 Kč. Nicméně změny se netýkají hovorů, sms a mms.

Ceny tarifu v druhé zóně od 27. července

  • Minuta odchozí hovor – 30,52 Kč
  • Minuta příchozí hovor – 17,81 Kč
  • Odeslání SMS – 9,68 Kč
  • Odeslání MMS – 11,50 Kč
  • Cena za 1MB dat – 7,70 Kč

Snížení cen se týká jak zákazníků s tarifem, tak i s předplacenou kartou. Viceprezident pro nefiremní zákazníky také prozradil, že v druhé polovině roku se některé země ze třetí zóny budou přesouvat do výhodnější druhé. Ve třetí zóně zůstanou jen země, které mají extrémní velkoobchodní podmínky. O změnách u dalších operátorů se zatím neví, dá se ale předpokládat, že brzy také přijdou s úpravou cen.

Projížděli jste v poslední době přes zemi v druhé zóně? Překvapila vás cena za data?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)