VLC 2.0: nová verze přehrávače přináší procházení sítě a podporu Android TV

vlc player

Vývojáři multimediálního přehrávače VLC patří k těm, kteří berou beta testování aplikace velmi vážně. Verzi, kterou původně testovali pod číslem 1.9.x, nyní vydali s číslem 2.0, neboť se jedná o poměrně zásadní update. Aktualizace například konečně přináší klienta VideoLAN s plnohodnotnou podporou procházení sítě. Ale to zdaleka není všechno! Pojďme se podívat na oficiální seznam provedených změn (“changelog”).

VLC 2.0: nová verze přehrávače přináší procházení sítě a podporu Android TV VLC 2.0: nová verze přehrávače přináší procházení sítě a podporu Android TV

Co přináší VLC 2.0?

Verze 2.0 přichází s celou řadou nových funkcí, týkajících se především možnosti procházet síťová úložiště. Podporováno je sdílení složek ze systémů Windows, UPnP, NFS, FTP, SFTP a další. K dalším novinkám patří funkce oblíbených složek a URL adres, podpora seznamů videí (“playlistů”), přepracovaná oznámení a ovládání aplikace, přehrávání videa v plovoucím okně a zobrazení historie přehraných souborů.

VLC 2.0 také spojuje dosud oddělené verze pro Android a Android TV, takže televizní rozhraní, které bylo v poslední verzi taktéž upraveno, lze nyní aktivovat na jakémkoli zařízení. V neposlední řadě novinka přináší rychlejší dekódování a tím i plynulejší přehrávání všech typů videí.

Pokud tedy máte síťový disk (NAS) nebo sdílenou složku s multimediálním obsahem v počítači, měla by aplikace poskytnout jednodušší procházení a přehrávání na mobilním telefonu, tabletu nebo televizi. K filmům, které sledujete opakovaně, se pak snadno a rychle dostanete přes nově zapracovanou sekci oblíbených položek.

Jednou z nejzajímavějších změn této verze je možnost přepnout aplikaci na jakémkoli zařízení do rozhraní určeného původně pro Android TV. Funguje to i na malých displejích telefonů, nicméně praktické bude toto použití především na větších tabletech, nebo v případě zrcadlení obrazovky na velkoplošné televizi.

Nová verze již je dostupná v Obchodě Play, aktualizace je šířena postupně, takže pokud máte VLC nainstalovaný, měli byste se jí dočkat v následujících hodinách.

VLC for Android
VLC for Android

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Comp-1_00000-300×196

VLC Remote – pán Vašeho přehrávače

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později
vlc

VLC Player pro Android je podvod

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (8)