TOPlist

V nové verzi VLC 3.1 opět funguje Android Auto. Jaké jsou další novinky?

vlc 3.1 android aktualizace

VLC je jeden z nejlepších přehrávačů vůbec. Nejen, že umí přehrát téměř jakýkoliv video či audio formát, ale zároveň je dostupný na mnoho platforem. Nedávno vyšla nová verze VLC 3.1 na Android, která přináší mnoho novinek. Pojďme si je představit.

VLC 3.1 vrací zpět podporu pro Android Auto, vylepšuje OTG přehrávání a další

Hlavní změnou ve VLC je podpora pro Android Auto. Nejedná se pro tento přehrávač o žhavou novinku. Poprvé se totiž tato funkce objevila v Android verzi aplikace již ke konci roku 2017. O několik měsíců později ale byla z aplikace odstraněna. Na návrat jsme tak museli čekat až do roku 2018. Pokud si otevřete nabídku Android Auto, tak nově uvidíte VLC mezi audio přehrávači a můžete ji používat k přehrávání hudby či třeba audioknih.

Není to ale jediná novinka. Mezi novými funkcemi nalezneme podporu pro lokální servery SMB v2/3, podporu externích úložišť u Chromebooků, které podporují Android aplikace. Dále je to možnost procházení souborů v OTG zařízení, takže například když připojíte k telefonu flashdisk. V neposlední řadě se dostalo na zkratky na domovské obrazovce a úpravy pro Android TV. VLC 3.1 už se dá zdarma stahovat z Google Play.

vlc 3.1 zkratky android

VLC for Android
VLC for Android

Používáte na Androidu přehrávač VLC?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)