TOPlist

VLC nejde instalovat na Huawei telefony. Čínský výrobce se dostal na černou listinu

huawei telefony cerna listina vlc

Oblíbený přehrávač VLC si nově nenainstalujete z obchodu Google Play na Huawei telefny. Důvodem je to, že vývojáři VLC vložili výrobce Huawei na svou černou listinu. Důvodem je agresivní ukončování aplikací na pozadí, které se nachází v Huawei  mobilech. Díky tomu mají aplikace VLC problém normálně fungovat.

Vývojářům VLC došla trpělivost a blokuje Huawei telefony

Vývojáři z neziskové organizace VideoLAN, kteří se starají o VLC, včera oznámili, že Huawei telefony umísťují na černou listinu a aplikace již majitelům těchto telefonů nepůjde stáhnout z Google Play. Pokud máte Huawei telefon, a přesto chcete využívat VLC, musíte aplikaci instalovat ručně, a to například přes stránky VLC.

Nezbavíte se však problémům, které vedly k zablokování čínského výrobce. V nadstavbě EMUI je podle vývojářů VLC příliš agresivní ukončování aplikací na pozadí, které ukončuje všechny aplikace kromě těch od společnosti Huawei. Pro mnohé aplikace třetích stran to nemusí být problém, nicméně ve VLC se díky tomu rozbije přehrávání na pozadí.

V poslední době se fóra VLC plní naštvanými uživateli Huawei telefonů, kteří si stěžují na to, že aplikace na jejich telefonech nefunguje dobře. Vývojáři se na to rozhodli zareagovat poměrně radikálně. V následujícím tweetu byla prozrazena informace, že ne všechny Huawei telefony se dostaly na černou listinu, jde údajně pouze o ty, které vyšly v poslední době.

Bude zajímavé sledovat, jestli i další vývojáři zvolí stejnou strategii jako VLC a donutí tak Huawei změnit svou politiku u ukončování aplikací na pozadí.

VLC for Android
VLC for Android

Vadí vám agresivní ukončování aplikací na pozadí u Huawei telefonů?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)