Menu

VLC nejde instalovat na Huawei telefony. Čínský výrobce se dostal na černou listinu

Oblíbený přehrávač VLC si nově nenainstalujete z obchodu Google Play na Huawei telefny. Důvodem je to, že vývojáři VLC vložili výrobce Huawei na svou černou listinu. Důvodem je agresivní ukončování aplikací na pozadí, které se nachází v Huawei  mobilech. Díky tomu mají aplikace VLC problém normálně fungovat.

Vývojářům VLC došla trpělivost a blokuje Huawei telefony

Vývojáři z neziskové organizace VideoLAN, kteří se starají o VLC, včera oznámili, že Huawei telefony umísťují na černou listinu a aplikace již majitelům těchto telefonů nepůjde stáhnout z Google Play. Pokud máte Huawei telefon, a přesto chcete využívat VLC, musíte aplikaci instalovat ručně, a to například přes stránky VLC.

Nezbavíte se však problémům, které vedly k zablokování čínského výrobce. V nadstavbě EMUI je podle vývojářů VLC příliš agresivní ukončování aplikací na pozadí, které ukončuje všechny aplikace kromě těch od společnosti Huawei. Pro mnohé aplikace třetích stran to nemusí být problém, nicméně ve VLC se díky tomu rozbije přehrávání na pozadí.

V poslední době se fóra VLC plní naštvanými uživateli Huawei telefonů, kteří si stěžují na to, že aplikace na jejich telefonech nefunguje dobře. Vývojáři se na to rozhodli zareagovat poměrně radikálně. V následujícím tweetu byla prozrazena informace, že ne všechny Huawei telefony se dostaly na černou listinu, jde údajně pouze o ty, které vyšly v poslední době.

Bude zajímavé sledovat, jestli i další vývojáři zvolí stejnou strategii jako VLC a donutí tak Huawei změnit svou politiku u ukončování aplikací na pozadí.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

Vadí vám agresivní ukončování aplikací na pozadí u Huawei telefonů?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Slavek0269

Slavek026982 -5

26.7.2018 12:38

Vadí a to dost hodně. Na P10 se ukončoval přehrávač Neutron, FX player, VLC. U Neutronu jsem to již vyřešil na Oreo 8 nastavením přímo Nastavení, Aplikace a nastavením oprávnění povolením přehrávání na pozadí a v Nastavení, Spuštění a nastavením na Ruční nastavení, kde jsem zadal neuspávat.

Uni

uni -228

26.7.2018 12:39

Jen více takových osvícených vývojářů. Android je neskutečně zaplevelený systém a schopný vývojář je dnes je fakticky rukojmí nekvalitní produkce výrobců zařízení.

Michalsx7

michalsx7 1

26.7.2018 12:45

To jsou zase kecy. Jak to, že většina konkurenčních aplikací funguje?! Mám EMUI 8.0.0 a bez problémů mi fungují všechny aplikace. Není ani problém v používání vlastních aplikací, které se na pozadí neukončují (Music Player/Video Player), stačí pouze nastavit wake lock. Neříkám, že EMUI je bez chyby, ale zrovna v tomto případě se mi zdá být chyba na straně VLC.

Vaclav.hes

vaclav.hes 1

26.7.2018 12:51

Na Mate 9 jsem ho i dnes normálně nainstaloval😎

Uni

uni -228

26.7.2018 12:54

vaclav.hes: “…jde údajně pouze o ty, které vyšly v poslední době.” což pokud se nepletu není případ P9;)

P1azer

P1azer 18

26.7.2018 14:06

uni: Ale to máš snad napříč celým IT spektrem. Mám teda jen rozšíření znalosti Linux administrace, ale čím novější distro, tím se tam vývojíři předhání, kdo umí udělat složitější skritpty. Pak človek bojuje s nmcli, aby nastavil jen prachsprostou IP adresu (nejlepší hned nmanagera odstřelit od startu). Proč to neudělat složitě, když to jde jednoduše, že?
Jinak Huawei a notifikace jsou bohužel problém, je potřeba si pohrát s nastavením… je to právě jejich postojem, kdy ve výchozím stavu zabíjí všechno na pozadí, aby rádoby dosáhli lepší výdrže. Ale proč, když jejich TOP modely mají mezi konkurencí největší baterie.

Kulichoid

kulichoid 149

26.7.2018 15:31

Vždyť ukončování aplikací na pozadí se děje na přání zákazníků. A proč se mluví o agresivním ukončování? Vždyť uživatel si na mobilu může sám navolit, zda se mají apky ukončovat či nikoliv.

Abkraka_a

AlešA 3

26.7.2018 15:31

Mx player pro je stejně *TOP*

Drezir

Drezir -1

26.7.2018 15:39

Pro zdejší hlupáky, není to problém androidu. Je to problém nadstavby výrobce. To, že výrobce zmrvi Android svými zásahy, není odpovědnost androidu. Když chcete skutečný Android, pořiďte si Nexus nebo zařízení s podporou AndroidOne. Tohle je právě častý argument blbych jablickaru, kteří ve skutečnosti k čistému androidu ani necuchli.

Uni

uni -228

26.7.2018 15:59

Drezir: Uživatelsky, ani přes PR a už vůbec ne např. ve zdejších recenzích není rozlišován, co je a co není AOSP featura. Ano, můžeme to brát jako chybu (např. když jsem přešel od Lenova k TCL tak jsem přišel o historii notifikací). Nicméně co naplat, je to prostě “Android”. Kupuješ Android nebo kupuješ iOS.
Mimochodem, Nexus není už 2 roky.

Ipkisek666

ipkisek666 9

26.7.2018 16:32

Na Mate 10 pro to jde taky úplně normálně. Pro mě článek o ničem.

Avenged

avenged avenged 18

26.7.2018 16:53

Potvrzuji, šel mi na Mate 7,a jde i na současném Mate 10 Pro, bez problémů, stačí nastavit zakazani uzavírání aplikace, běží bez kill, na pozadí, kdykoli, jakkoli , prostě to je jen neznalostí svého mobilu a rukama.

Mahtiel

Mahtiel 59

26.7.2018 20:00

Mám Huawei P20 lite a při poslechu hudby přes BT sluchátka nebo BT repráček při použití přehrávače Neutron přehrávání při vypnutém displeji zpravidla po chvíli spadne. Na Xiaomi Redmi Note 4 to fungovalo skvěle. Na radu zde na fóru jsem udělila Neutronu výjimku v ignorování optimalizace baterie, snad to pomůže. Je to fakt trochu na pikaču…

Uni

uni -228

27.7.2018 10:30

avenged avenged: Ne, je to jinak. Moderní OS a apka funguje jinak. Aplikace si má vyžádat a uživateli nabídnout podmínky běhu. V OS pak případně řešit omezování. Ne opačně proboha! A mnozí výrobci svými nápady právě tlačí uživatele do té opačné cesty, což je nonsense.

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 10:57

To uni
Jasně, a proč mě drtivá většina ostatních aplikací sama upozorní a nabídne, popřípadě navede na ono nastavení a VLC ne? Podobné problémy dělal Garmin, než mu docvaklo, že ignoraci změny kódu pro Emui nic nevyřeší a ejhle, najednou to jde.Nic není dokonalé, takže jestli mě VLC nenavede a nenabídne v mé operační nadstavbe bezproblémový chod, tak si to holt nastavím sám, naopak, když si majitel umí s možnostmi EMUI pohrát, věnuje tomu trochu času, tak se dá skutečně vypiplat, tak, že systém dělá jen to co majitel chce, ano přiznávám na chodu widgetu je potřeba ještě zamakat. Lidi jsou zvyklí se nechat vodit za ručičku, takže jestliže jim apka VLC nenabídne zároveň zamezení killnuti, tak hromadně bombarduji VLC, že udělali sunt.

Uni

uni -228

27.7.2018 11:13

avenged avenged: Na vše jsou různé cesty. To tvoje “drtivá” vezmu velmi v uvozovkách, drtivá většina např. nepotřebuje hlavní proces na pozadí, atd.
Jasně, můžeme se bavit o tom, co je správná cesta vývoje aplikace, můžeme se bavit dlouho a stejně to nevyřešíme.
Má vývojář ctít jen std. systému? Má vývojář donekonečna se babrat se zastaralými verzemi OS, které mají ale stále podíl? Má vývojář dělat miriádu “if” pro různě zbastlené ROMky různých výrobců? Má vývojář dělat obezličky kolem aktuálních chub OS s tím, jak “funguje” aktualizační politika platformy? Má…. Každému musí nutně někdy s něčím dojít trpělivost.

Uni

uni -228

27.7.2018 11:24

avenged avenged: Jinými slovy není náhoda, že většina vývojářů, cashflow, zisku je u iOS, přesto, že tam nakupuje jen každý desátý, ta platforma je na absolutně jiné úrovni kvality.

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 11:34

To uni
Netvrdim opak, jen poukazuji na to, že kdyby vývojář chtěl, mohl by. Nechce, ať už je to z principu, náročnosti, nebo z jiných důvodů, tak taky ok, tudíž si to holt udělám sám. Něco jiného je kdyby mi nadstavba tu možnost nedala, to bych řval taky. A IOS neřeším, možná někomu vyhovuje, mě absolutně ne, to si radši čas od času proziju nějaké to softwarové dobrodružství s Androidem. Chápu, že pro lidi, kteří právě potřebuji při práci s mobilem mít vše nalajnovany, je to ideál. Pro mě opruz.

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 11:43

To uni
Ještě k té většině aplikaci. Dávej si uvozovky kam chceš, mám nainstalováno přesně 217 aplikací, mimo systémových, a drtivá většina při prvoinstalaci nabídne pro chod aplikace, vstup do nastavení baterie, zpráv, notifikaci atd. Převážně právě všechny přehrávače, health aplikace, sociální sítě, hlídací a monitorovací aplikace atd.

Uni

uni -228

27.7.2018 11:44

avenged avenged: Někdo říká nalajnovaný, někdo stabilní:) Opět, různé cesty….:D Ale vše má vývoj. před lety jsem se také bastlil se vším možným. Od alokace typu paměti pro ovladače myši na PC, přes přes bastelní se s customROM na telefonech po např. OC CPU na PC či ladění podoby ikonky na telefonu.
Ale postupem času se priority (i technologie) prostě mění. A donekonečna číst, jak když nejsi správný nerd jsi vlastně prd (potřebuješ nalajnováno, být ovce, jsi línej, bla bla….:/ ), uff:)

Uni

uni -228

27.7.2018 11:47

avenged avenged: Já jich má jen tak 80 a u žádné si nic takového nevybavuji…. zajímavé. Nepleteš si to s nějakou podivnou funkcí ROMky výrobce? Jako že po instalaci aplikace tě to protáhne skrz polovinu systému?:D

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 12:16

Nepletu, stejně se ty apky chovají u ROM samsungu, Sony, xiaomi. A pozor, o stabilitě jsem nic nepsal, tu má IOS skvělou, náročnost na jádra, paměti atd taky skvělá, ale doba je jinde jak si správně podotknul, a Android ve špičce už zase tak moc nepokulhava a nějaké bastleni a hraní si na nerda je androidí pravěk, nic takového nemusím, když mám v ruce patřičné železo. Ale to co a jak udělám na androidu, o tom se může IOS jenom zdát, koneckonců, v posledních letech v některých směrech vývoje dohání IOS Androida, byvavalo to naopak. Tím vodenim za ručičku jsem myslel něco jiného než stabilitu, to je ale na jinou debatu, taky bych to mohl zjednodušit na konstatování, že komu stačí mít FB na hovadiny, a pod. tak ať si pořídí IOS, kdo chce obsáhnout vše tak Androida, ale samozřejmě by to byl pouze černobílý pohled, a nic není jen černé a bílé

Uni

uni -228

27.7.2018 12:41

avenged avenged: Vcelku pravidelně si hraji s Sony, Samsung, Xiaomi např. v práci a s ničím podobným jsem se nesetkal. Absolutně netuším, o čem hovoříš…
O stabilitě nehovořím ani já;)
Ad nerd, opět nemáš pravdu, viz i zdejší téma/diskuse;) Očividně i ta nejnovější zařízení s Androidem vyžadují po uživateli nerd přístup.
Ad dohánění, no nevím:) Android se zatím nezmohl na reakci na Force Touch (vrstva komunikace s uživatelem), na TrueDepth Camera (vrstva komunikace s uživatelem), Taptic Engine (a opět, interakce s uživatelem), iOS přešl na komplet digitální audio (Android se zatím umí jen hádat), atd. Ale jestli myslíš “množství ikonek v liště”…., tak ano, Android je jistě dál.

Kua chlape, jsi strašně, strašně out, asi over, přestává to mít smysl:(

A opět, jsme u toho, co koho baví. Spolu s tím, jak se ti mění priority se mění i pohled na funkčnost. Prostě nechceš jednu věc na vše s hromadou kompromisů. S postupem času upřednostňuješ funkčnost nad kompromisy. Což jde ruku v ruce s UX. A např. touto cestou jde Apple, focus na UX.

A opět se vracíme k tomu, proč člověk má neustále číst cosi o ovcích, lajnách, apod.:)

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 13:11

Jistě, po 10 letech práce v mobilních komunikacích (práce! Nikoli zájmové činnosti) budu out, chytrej ses tady ty, sorry, že jsem se tě snažil šetřit. Evidentně jsem narazil na dveře, které nejdou otevřít, takže na tvoji invektivu o počtu ikonek nemá ani smysl reagovat. Game Over.

Uni

uni -228

27.7.2018 13:31

avenged avenged: Tvých deset let mě absolutně neohromí, jen jsi potvrdil, že když jsem hovořil o ovladačích myši vs paměť, netušíš, co to je “mít věci pod kontrolou”:D
Ty jsi před deseti lety začal objevovat věc komunikace, já jsem před deseti lety po deseti letech v komunikacích v úterý koukal na jistou prezentaci a jasně viděl, že někteří mají velký problém;) Sorry, ale mám jaksi náskok:D

Avenged

avenged avenged 18

27.7.2018 14:41

To uni
Cituji tvá slova”Absolutně netuším, o čem hovoříš…”😂😂a čemu z těch dvou slov Game Over nerozumíš? A poslední dodatek, měl bys jít si honit ego někam jinam, na tuhle platformu se to fakt nehodí. Takže polopatě, konec hry, pane bože.

Uni

uni -228

27.7.2018 15:03

avenged avenged: Nainstaloval jsem tisíce aplikací na stovky zařízení a žádné “při prvoinstalaci nabídne pro chod aplikace, vstup do nastavení baterie, zpráv, notifikaci atd.”. Dnes jsem instaloval asi tři aplikace a také nic:)

Zivan

Zivan -1

30.7.2018 21:04

Každý píše, že to jen užvatelé neumí nastavit. Mám tu Y6 Prime 2018, v nastavení baterie u widgetů zakázáno ukončování a stejně se mi některé widgety druhý den neaktualizují a na GP na to nadávají jen majitelé Huawei a Honorů s Androidem 8.

Gallic

Gallic 1

5.8.2018 11:15

Nevim jestli o tom tady byla zmínka ale v EMUI 8.1.0 se položka pro Ignoraci Optimalizace Baterie nenachází v nastaveni pro Baterii ale v rozšířeném nastavení pro aplikace a to konkrétně pod položkou “Speciální přistup”. Nevím jestli je to stejné u vsech výrobců a nadstaveb ale myslim si že po tomto fiasku z VLC by Huawei mohl tuto položku přesunout tam kde by ji člověk opravdu hledal.

RSS (komentáře k článku)