TOPlist

Velká aktualizace VLC přinese nový design, větší zaměření na streamování a lepší zabezpečení

vlc 4.0 aktualizace

Oblíbený přehrávač VLC je s námi již 20 let. Za tu dobu se podíval na celou řadu systému včetně Androidu. Server Protocol vedl rozhovor s Jean-Baptiste Kempfem, což je hlavní vývojář VLC a také ředitel nadace VideoLAN. V rozhovoru padlo mnoho zajímavostí o minulosti přehrávače, ale zároveň bylo poodhaleno, že velká aktualizace VLC 4.0 vychází později v tomto roce. Kempfe promluvil i o některých novinkách jako je nový design uživatelského prostředí anebo podpora projektu Moviepedia, což by zjednodušeně řečeno mělo být něco jako kombinace IMDB (v Česku je spíše známější ČSFD) a Wikipedie.

Velká aktualizace VLC vyjde v následujících měsících

Vylepšením projde také možnost přehrávání obsahu z internetu. Zlepšit streamování má podpora různých rozšíření a doplňků. V tomhle případě Kempfe prozradil, že stále nechávají dveře otevřené k potencionální možnosti sledování vybraných filmů a seriálu zdarma s reklamami. Ty by si uživatelé mohli pouštět přímo ve VLC pomocí doplňku. Podobné řešení již od roku 2019 funguje u konkurenční aplikace Plex.

Vývojářský tým pracuje rovněž na webové verzi VLC, i když na tu si ještě nějakou chvíli musíme počkat. V neposlední řadě se v nové aktualizaci zaměří na zabezpečení aplikace a ochranu soukromí uživatelů.

Využíváte VLC přehrávač, nebo jste přešli k nějaké konkurenci?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)