VLC player 1.6: Nová verze přehrávače rychlejší a bezpečnější

vlc_16

Multimediální přehrávač VLC je mnohými uživateli považován za suverénně nejlepší způsob, jak na počítači přehrávat videa nejrůznějších typů, rozlišení a formátů. Podobně je tomu i na Androidu, pro který vývojáři připravili novou verzi s číslem 1.6. Aktualizace přináší řadu změn, jejichž společným cílem je plynulejší uživatelský zážitek.

Jednou z největších změn je snížení počtu požadovaných oprávnění při fungování na Androidu 4.4 a vyšším. Na tabletu s Lollipopem VLC 1.6 požaduje přístup k historii zařízení a aplikací, fotkám, multimédiím a souborům, ID zařízení a informacím o realizovaných hovorech.

Jednou z největších změn VLC 1.6 je snížení počtu požadovaných oprávnění Jednou z největších změn VLC 1.6 je snížení počtu požadovaných oprávnění

Oficiální seznam provedených změn (changelog) jmenuje také zvýšení rychlosti, spočívající v rychlejším interním dekódování, pohotovějším uživatelském rozhraní a akcelerovaném přehrávání videí v rozlišení 4K.

Co přináší VLC 1.6?

Seznam provedených změn, vydaný vývojáři aplikace, vypadá následovně:

  • VLC 1.6 je významná/majoritní aktualizace VLC.
  • Hodně jsme pracovali na zlepšení rychlost interního dekódování a rychlosti rozhraní.
  • Zároveň jsme aplikaci připravili na Android 6.0.
  • Počet požadovaných oprávnění byl snížen, zejména na Androidu 4.4 KitKat a novějším.
  • Zrychlili jsme přehrávání videa v rozlišení 4K.
  • Rozhraní bylo pročištěno a zrychleno, aby se více přiblížilo designovým trendům “Material.”
  • Přibylo několik nových funkcí, jako je automatická detekce USB, lepší synchronizace zvuku a videa či vylepšená podpora kapitol.

Aktualizace na verzi 1.6 je již dostupná v Obchodě Play, odkud ji můžete nainstalovat. Přehrávač VLC for Android si dosud stáhlo více než deset milionů uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,3.

Některé funkce aplikace představil v komentáři ke svému pětihvězdičkovému hodnocení spokojený uživatel Antonín Kazda: “Jednoduché, přehledné, všechno přehraje. Při přehrávání lze nastavit jas, hlasitost, posun zvukové stopy i posun v přehrávání (o kolik sekund), aniž byste lezli do nastavení či nějakého menu. Jen občas nejde zvuk, to pak ale stačí znova zapnout.”

VLC for Android
VLC for Android

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Comp-1_00000-300×196

VLC Remote – pán Vašeho přehrávače

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později
vlc

VLC Player pro Android je podvod

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později