Vivo X60 Pro – špičkově vybavený smartphone i pro evropský trh?

Vivo X60 Pro titul

Společnost Vivo se evropským trhům dlouho oficiálně vyhýbala, což se naštěstí změnilo a od konce loňského roku jsou již ve vybraných zemích smartphony tohoto výrobce běžně dostupné. Začátkem února jsme se pak prvních třech vlaštovek dočkali i na našem trhu. Nutno však podotknout, že se jedná o víceméně levné smartphony, které se nijak zvlášť neodlišují od současné konkurence. Nemuselo by to však trvat dlouho a mohli bychom se i u nás dočkat prvního skutečně dobře vybaveného smartphonu Vivo i u nás. Dle informací z Google Play Console a databáze benchmarku pro globální, a s vysokou pravděpodobností i evropský, trh výrobce připravuje smartphony Vivo X60 a Vivo X60 Pro.

Místo Exynosu Snapdragon

Tyto modely nejsou až takovou novinkou, Vivo je představilo koncem loňského roku, nicméně pouze pro domácí trh. Oproti čínským verzím spoléhajícím na Samsung Exynos 1080 však novinky pro globální trh nabídnou SoC od Qualcommu – konkrétně Snapdragon 870. Vivo X60 Pro by pak dále měla nabídnout 12 GB RAM, 256GB UFS 3.1 úložiště či zahnutý FullHD+ AMOLED displej se 120Hz obnovovací frekvencí. Na zádech telefonu se nalézá čtveřice fotoaparátů. Primární využívá 48MPx snímač Sony IMX598 a objektiv o světelnosti f/1.5 a optickou stabilizací. Dále zde máme rovněž opticky stabilizovaný 8MPx fotoaparát s až pětinásobným periskopickým zoomem a 13MPx portrétní fotoaparát s dvojnásobným přiblížením. Výčet pak uzavírá 13MPx ultraširokoúhlý fotoaparát. Výrobce se pak chlubí použitím optiky od věhlasné společnosti Zeiss. Vše pohání baterie o kapacitě 4 200 mAh.

Vivo X60 Pro

O něco méně vybavené Vivo X60 pak nabídne rovněž Snapdragon 870 a paměťové varianty 128 / 8 a 256 / 8 GB. Šetřilo se na fotoaparátech. Primární sice nabídne stejný snímač jako v případě Vivo X60 Pro, ovšem zde je již spojen s objektivem o světelnosti f/1.8 a telefon přišel o periskopický fotoaparát. Portrétní a ultraširokoúhlý fotoparát byl zachován ve stejné podobě jako v případě vybavenějšího sourozence. Displej je rovněž 120Hz AMOLED se zabudovanou optickou čtečkou, ovšem zde již bez zaoblení po stranách. To však na druhou stranu může být pro mnoho uživatelů spíše plus. Baterie má pak nepatrně větší kapacitu a sice 4 300 mAh a v obou případech se můžete spolehnout na 33W dobíjení. Na bezdrátové nabíjení se bohužel nedostalo.

Uvítali byste Vivo X60 (Pro) na našem trhu?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)