TOPlist

Vivo V30 Lite představeno! Návrat do historie za 12 000 korun?

Vivo V30 Lite
  • Vivo V30 Lite nabízí slabý procesor se spoustou operační paměti
  • Telefon na trh dorazil ve dvou barvách, oběma to sluší
  • Hlavní fotoaparát nabízí 64 megapixelů a nechybí ani OIS

První telefony pro rok 2024 se už několik týdnů objevují a úplně stranou nechtělo zůstat ani Vivo. Hned na úvod ale prozradím, že Vivo V30 Lite díru na trhu neudělá. Díváme se na pěkný telefon se slušným fotoaparátem, ale v jedné oblasti výrobce sáhl do historie.

Nebudu to tajit zbytečně dlouho, slabým místem nového přístroje je procesor. Qualcomm Snapdragon 695 sice nepostrádá podporu 5G, z pohledu výkonu to ale není žádná sláva. Oficiální představení procesoru proběhlo více než dva roky zpátky!

Přední straně telefonu dominuje AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, který disponuje rozlišením 2400 x 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Maximální jas je 1150 nitů, v dnešní době už jsme si zvykli na výrazně vyšší hodnoty. Nešťastný procesor už jsme zmínili, za kapacitu operační paměti ale výrobce zaslouží pochvalu, 12 GB je moc pěkná hodnota, která v této kategorii zatím není běžně k vidění. Pokud by výrobce použil například Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, díval bych se na telefon úplně jinak.

Vivo V30 Lite nabízí celkem 4 fotoaparáty, ten hlavní má rozlišení 64 megapixelů a potěší optická stabilizace obrazu, ultraširoký snímač mí rozlišení 8 megapixelů, poslední fotoaparát s rozlišením 2 megapixely si výrobce opět neodpustil. V telefonu se zatím nachází Android 13, zrovna ten ale výrobci klidně odpustím. Baterie s kapacitou 4800 mAh je už dnes lehce podprůměrná, totéž platí pro 44W nabíjení. Podobně můžeme hodnotit certifikaci IP54, ale je to lepší než nic…

VIVO V30 Lite

Vivo V30 Lite je pěkný mobilní telefon, ale vzhledem k použitému procesoru bych očekával výrazně nižší cenu. Ta se pohybuje lehce pod hranicí 500 euro a to je zkrátka strašně moc! Procesor samozřejmě není jediným parametrem, v jiných ohledech se díváme na slušný telefon. Ale konkurence v této ceně je velmi silná a žádné chyby se neodpouští.

Blíže k hranici 10 000 korun se postupně posouvají vlajkové lodě roku 2023, jejichž nástupci budou postupně představováni. Za podobné peníze už teď koupíte Google Pixel 7, což je (aniž bych se chtěl trefovat do novinky od společnosti Vivo) výrazně lepší telefon s jistou podporou a nekompromisním fotoaparátem. Lepší telefon za stejné peníze najdeme v portfoliu skoro každého výrobce.

Líbí se vám Vivo V30 Lite?

Zdroj: Vivo

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)