Společnost Vivo opět posunuje hranice: Chystaný telefon Nex 2 bude mít 2 displeje

vivo nex 2 spekulace

Která společnost v posledních dvou letech ukázala největší inovace na poli mobilních telefonů? Pravděpodobně to bude čínské Vivo, které přišlo jako první se čtečkou otisků prstů v displeji anebo s vysunovací konstrukcí, konkrétně u selfie kamery. S chystaným telefonem Vivo Nex 2 se ale společnost vydala úplně jinou cestou. Vysunovací konstrukci nahradil druhý displej na zadní straně.

Vivo Nex 2 má 2 displeje, bezrámečkový design a čtečku otisků v displeji

Chystaný Vivo Nex 2 má hned několik zvláštností, podobně jako Nubia X má také dva displeje. Dále má bezrámečkový design, chybí mu selfie kamera, má tři hlavní fotoaparáty a podivně umístěný LED blesk. Spekulace hovoří o tom, že oficiálního představení tohoto telefonu se uskuteční ještě v prosinci.

vivo nex 2

Důvod, proč Vivo Nex 2 používá dva displeje, je v tom, aby přední strana byla co nejčistější a měla minimální rámečky. Díky druhému displeji se tak mohl telefon například úplně obejít bez selfie kamery. Pokud někdo bude chtít fotit selfie nebo třeba využívat videohovory, otočí telefon, kde je k dispozici menší OLED displej. Pravděpodobně bude mít velikost 5 palců. Na zadní straně se také nachází hlavní trojitý fotoaparát a podivně umístěný LED blesk, který vytváří prstenec. LED blesk by se údajně měl využívat jako notifikační dioda.

a mystery smartphone just arrived.

a mystery smartphone just arrived.

Další specialitou tohoto telefonu má být 3D senzor obličeje, který je 10x přesnější než ten od AppleRozpoznat dokáže až 300 tisíc bodů. Odemykání pomocí obličeje bude pro tento senzor hračka, využívat se má ale i například ke skenování objektů a rychlého přenesení do digitální podoby. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů v displeji. Rozhodně se máme na co těšit, až Vivo svou novinku odhalí.

Jak se vám líbí Vivo Nex 2? Je lepším řešením vysunovací mechanismu nebo druhý displej na zadní straně?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)