Menu

Společnost Vivo představila 3D sken obličeje, který je 10x přesnější než ten od Apple

Pokud bychom měli měli sestavovat žebříček mobilních společností, které za poslední měsíce nejvíce inovují a přicházejí s novými nápady a řešeními, tak čínská společnost Vivo by byla určitě na předních místech. Potvrzují to i nyní, kdy představila nový 3D sken obličeje, který je mnohem přesnější než konkurence.

Nový 3D sken obličeje od Vivo má být 10x přesnější než řešení od Apple

Během šanghajského veletrhu MWC, který se koná v těchto dnech v Číně, představila tamní společnost Vivo novou technologii pro 3D sken obličeje. Nejedná se zároveň o technologii určenou jen pro telefony. Brzy se prý máme dočkat tohoto skenování i v dalších zařízeních, které lidé používají každý den.

vivo 3d sken obličeje

Specialitou je funkce Time of Flight, kdy snímač detekuje čas potřebný k tomu, aby se vyzařované světlo odrazilo od objektu zpět do snímač. I díky tomu se mají umět přesně mapovat objekty až do vzdálenosti tří metrů. To také umožňuje lepší detekci gest, pohybu a rozšířené reality. Umělá inteligence pak pomáhá vyšší bezpečnosti.

Podle společnosti Vivo je navíc tato technologie jednodušší než 3D skenování v iPhone X, Xiaomi Mi 8 SE apod. Snímač Vivo jsou menší, pracují méně složitě a jsou flexibilnější a jednodušší na integraci. Neznamená to ale, že je méně přesnější, spíše naopak. Rozpoznat dokáže až 300 tisíc bodů.

Díky tomu nemusí sloužit jen k odemykání telefonu pomocí obličeje. Ale také třeba ke skenování objektů, které si následně rychle převedete do digitální podoby. Závěrem společnost dodává, že tato technologie již prošla rozsáhlými testy a splňuje standardy průmyslu. To znamená, že je blízko k tomu, aby se stala komerčním produktem. Třeba Vivo překvapí podobně jako u konceptu APEX a za půl roku uvidíme na trhu již první telefony s tímto novým druhem 3D skenování.

Myslíte si, že 3D skenování obličeje začneme v telefonech vídat častěji?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Uni

uni -191

28.6.2018 8:18

Já doufám že ano, čtečka často užívána vzadu je na @#$$$_&, vpředu na ni prakticky nezbylo místo (no…). Navíc na rozdíl od otisku prstu se obličej nedá sejmout “v hospodě”.

Routh

Routh -10

28.6.2018 17:01

No nevím ale mě čtečka vyhovuje vzadu. Stačí když je umístěna inteligentně a né nalepena na fotaku. Jako bonus bych uvítal druhou čtečku dopředu jako má iPhone.
3D sken ano a klidně jsem pro ale za 3 podmínek. 1. Musí to odemknout automaticky a bez swipu tak jako na Xku.
2. Musí to umět odemknout i v ostrém úhlu např. ze stolu
A za 3. I za šera či tmy. Jinak to nemá smysl přece.
Do ty doby je čtečka na zádech nenahraditelna
Aneb vytahuji z kapsy a rovnou koukám do odemknuteho telefonu.

Uni

uni -191

28.6.2018 18:18

Routh: Tak musí být nevzhledná díra v pouzdře, v kolíbce a držáku nedostupné, při požadavku aplikace zcela mimo ovládací oblast, provádět na ni systémová gesta úplně utopie,….. Vidíš to dost zúženě.

Routh

Routh -10

2.7.2018 17:04

uni: díra mi nevadí nejsem designový hnidopich. Pokud mám v držáku auta tak přes BT spárováno a je trvale odemčeno. Z auta bez telefonu neodchazim. Přihlašování do IB a stahovací lišta bežně používám bez problému. Co vidím zúžené? Je to praktické. Spíš mi přijde nelogické cpát prst doprostřed spodní hrany telefonu. Zde mi vyhovují soft nav keys narodil od těch na Nexusu kde jsou součástí displaye.

Uni

uni -191

3.7.2018 7:07

Routh: Dost zmatené, já hovořím o požadavcích aplikací a ovládání systému, ty o smartlock, pak zmatek u sowt nav keys vs Nexus (který je má soft), zmatek kolem palce a pozici (kde je nav keys,to nevadí, čtečka ano…).

Asi to necháme na příště 😉

RSS (komentáře k článku)