Společnost Vivo představila 3D sken obličeje, který je 10x přesnější než ten od Apple

vivo 3d sken obliceje time of flight

Pokud bychom měli měli sestavovat žebříček mobilních společností, které za poslední měsíce nejvíce inovují a přicházejí s novými nápady a řešeními, tak čínská společnost Vivo by byla určitě na předních místech. Potvrzují to i nyní, kdy představila nový 3D sken obličeje, který je mnohem přesnější než konkurence.

Nový 3D sken obličeje od Vivo má být 10x přesnější než řešení od Apple

Během šanghajského veletrhu MWC, který se koná v těchto dnech v Číně, představila tamní společnost Vivo novou technologii pro 3D sken obličeje. Nejedná se zároveň o technologii určenou jen pro telefony. Brzy se prý máme dočkat tohoto skenování i v dalších zařízeních, které lidé používají každý den.

vivo 3d sken obličeje

Specialitou je funkce Time of Flight, kdy snímač detekuje čas potřebný k tomu, aby se vyzařované světlo odrazilo od objektu zpět do snímač. I díky tomu se mají umět přesně mapovat objekty až do vzdálenosti tří metrů. To také umožňuje lepší detekci gest, pohybu a rozšířené reality. Umělá inteligence pak pomáhá vyšší bezpečnosti.

Podle společnosti Vivo je navíc tato technologie jednodušší než 3D skenování v iPhone X, Xiaomi Mi 8 SE apod. Snímač Vivo jsou menší, pracují méně složitě a jsou flexibilnější a jednodušší na integraci. Neznamená to ale, že je méně přesnější, spíše naopak. Rozpoznat dokáže až 300 tisíc bodů.

Díky tomu nemusí sloužit jen k odemykání telefonu pomocí obličeje. Ale také třeba ke skenování objektů, které si následně rychle převedete do digitální podoby. Závěrem společnost dodává, že tato technologie již prošla rozsáhlými testy a splňuje standardy průmyslu. To znamená, že je blízko k tomu, aby se stala komerčním produktem. Třeba Vivo překvapí podobně jako u konceptu APEX a za půl roku uvidíme na trhu již první telefony s tímto novým druhem 3D skenování.

Myslíte si, že 3D skenování obličeje začneme v telefonech vídat častěji?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)