Vivaldi už není jen prohlížeč. Přibyly překladač či kalendář

Vivaldi 4.0 e-mailový klient kalendář překladač RSS čtečka

Projekt Vivaldi, který je známý hlavně díky stejnojmennému internetovému prohlížeči pro počítače a mimo jiné i Android, má za sebou jeden z nejvýznamnějších upgradů. Vývojáři vypustili do světa Vivaldi 4.0, které představuje nejen prohlížeč, ale nově také překladač, kalendář, e-mailový klient a RSS čtečka. Všechny nové funkce mají podle autorů poskytnout alternativu k aplikacím “Big Tech” společností, tedy primárně Googlu a Microsoftu. Většina novinek je dostupná ve “Fully loaded” módu, který byl společně s Classic a Essencial režimy také nově představený.

Vivaldi Browser - Fast & Safe
Vivaldi Browser - Fast & Safe

Nové funkce ve Vivaldi 4.0

Překladač (Vivaldi Translation)

Stejně jako ostatní novinky je překladač zabudovaný přímo do prohlížeče a nabídne velmi podobné prostředí jako webový překlad od Googlu. U jazyků je možné zapínat jejich automatický překlad, nebo úplně vypínat jeho nabízení. Funguje téměř totožně na počítačích i na Android mobilech. Jeho největším lákadlem je, že na rozdíl od konkurence nikam neukládá žádná data.

E-mailový klient (Vivaldi Mail Beta)

Prozatím testovací verze této “schránky” dokáže sdružit do jednoho inboxu zprávy z více účtů. Podporovány jsou klasické protokoly POP3 či IMAP a nechybí i párování s Gmailem. Vyhledávání v poště nabízí Vivaldi i offline.

Vivaldi 4.0 e-mailový klient

Kalendář (Vivaldi Calander Beta) a RSS čtečka (Vivaldi Feed Reader)

Kalendář od Vivaldi má být přímou konkurencí pro stejnou službu od Googlu, jejíž formát také umí přijmout. K dispozici jsou tři různé módy zobrazení a hodně možností různých úprav. Čtečka nabízí nejen běžné sdružování a zobrazování obsahu z oblíbených zdrojů, ale umí také odebírat YouTube kanály či podcasty. Navíc zvládne při procházení stránek zvýraznit možnost odběru.

Ve kterých aplikacích teď používáte zmíněné funkce?

Zdroj: Vivaldi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)