Revoluční moment. Foťáky ukryté pod displejem prý míří do velkovýroby

Visionox masová výroba foťák pod displejem

Na tento okamžik čeká velká spousta uživatelů mobilních telefonů. Možná více než na příchod ohebných obrazovek. Řeč je o předních fotoaparátech ukrytých pod zobrazovací vrstvou displeje. Tuto technologickou vymoženost netrpělivě vyhlížejí všichni, kteří se chtějí zbavit rámečků, výřezů, průstřelů nebo dalších kreativních způsobů pro ukrytí selfie kamery. Posledních pár měsíců jsme byli svědky toho, jak se snaha o vývoj prvního fotoaparátu pod displejem přelévala mezi značkami Visionox, Xiaomi, Samsung či dokonce Nokia. Jak se nyní zdá, opravdu plnohodnotné prvenství si nakonec připíše první zmíněná firma. V továrnách společnosti Visionox totiž začala masová výroba řešení, které ukrytý foťák pod displejem dostane do mobilů, tabletů a další elektroniky.

Nakonec se pochopitelně může stát, že všechny zmíněné značky telefonů (a mnohé další) technologii Visionoxu převezmou. Pokud tedy nebudou chtít přijít s vlastní. Proslulá firma zabývající se právě zobrazovací technikou je ale v tento moment s vývojem evidentně nejdál. Masová výroba a krátká ukázka toho, jak bude ukrytý foťák pod displejem zakomponován, byla firmou Visionox představena v čerstvém propagačním videu. Neukazuje toho zrovna moc, ale ledy se rozhodně hýbou a můžeme se těšit na brzký výsledek. Snad se co nevidět dočkáme prvních telefonů s tímto řešením. Už se těšíme na zmizení průstřelů a výřezů.

Těšíte se na neviditelné přední foťáky?

Zdroj: talkandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)