Virtua Tennis™ Challenge, neskutečně dobrý tenis!

featured

Čas od času se objeví hra, která vás zaujme svým zpracováním, grafikou a nevšední hratelností. Virtua Tenis mezi takové hry rozhodně patří, a proto jí náleží pomyslná korunka vítězství s vyrytým slovním spojením nejlepší tenisová Android hra současnosti.

virtua-tennis-challenge-sega

Autorem hry je společnost SEGA, respektive její severoamerická divize, Sega of America, sídlící v San Franciscu. Za sebou má již několik Android her, o nichž si troufám říci, že jsou více než kvalitní.

První spuštění

Po spuštění se ocitneme, jak už tomu tak bývá, v základní nabídce. Ta vás na první pohled zaujme svou jednoduchostí a animací, promítající se v pozadí. Při označení jakékoli položky se ozve příjemný „konzolový“ zvuk. Tyto skutečnosti u Android her často indikují, že se bude jednat o propracovanou hru a u Virtua Tennis tomu není jinak.

2012-05-02_23-31-17

Jak sami dobře vidíte, na výběr zde máme ze 3 herních módů. SPT World Tour je, jednoduše řečeno, sezóna. Vytvoříte si v ní svého hráče, upravíte jeho detaily a začnete navštěvovat jednotlivé zápasy a turnaje. Ty jsou rozděleny časově, v rámci dní, a za každý jednotlivý zápis je třeba zaplatit určitou sumu peněz. Zpočátku samozřejmě určitým finančním obnosem disponujete a později ho rozšiřujete vítězstvími, či pouhým absolvováním zápasů. Po celou dobu turnaje můžete sledovat Vaše statistiky a umístění v celkovém žebříčku nejlepších. Peníze je možné získat také z exibičních zápasů, nacházejících se taktéž v hlavní nabídce hry. Poslední možnost je Multiplayer. Ten lze hrát s kamarády pouze přes bluetooth.

Samotný gameplay

A jak se hra vlastně hraje? Mé obavy, směřující k nešikovnému ovládání softwarovým joystickem, byly s klidem vyvráceny. Namísto toho SEGA využila zcela jiný systém. Systém, na který si po několika odehraných výměnách rozhodně zvyknete.

2012-05-02_23-35-47

Autoři také počítali s tím, že pro začínajícího hráče může hra působit poněkud složitě a zmateně, a proto v menu zakomponovali tzv. how to play ikonku. Naleznete v ní všechny možné pohyby, typy odpalů apod. Po pár minutách hry jsem neměl problém svými údery honit soupeře z jedné strany kurtu na druhou. Tím také narážím na směřování vašich úderů, což je zcela intuitivní záležitost. Stačí pouze táhnout prstem do místa, kam chcete míček odpálit. Podobně je na tom i podání. Další z nespočtu herních vychytávek je síla úderu. Čím dříve míček odpálíte a určíte mu trajektorii, tím větší bude tenistův nápřah a s tím i související úder. Ne vždy však máte tolik času, abyste stáli na správném místě a ještě k tomu si upravovali směr. Nastanou situace, kdy budete vůbec rádi, že míček stihnete doběhnout a jakýmsi, byť zázračným způsobem ho returnujete na opačnou stranu hřiště.

2012-05-02_23-31-56

Grafika

Grafický kabát je jedním slovem výborný, pohyby hráčů jsou přirozené a v některých chvílích vás mile překvapí. Co se mi na této hře velmi líbí je replay systém. Je náhodný a dokáže zobrazit opravdu povedené zpomalené záběry.  Abych hru nepřechválil (byť chválu si rozhodně zaslouží), tak zde zmíním jednu výtku a to jsou obličeje tenistů po přiblížení. Jejich grafické zpracování sice neurazí, ale ani nenadchne.

2012-05-02_23-37-08

2012-05-02_23-40-00

Verdikt

SEGA nám naservírovala vynikající tenis se skvělou hratelností a grafikou. Je to jedna z mála her, u kterých si dovolím tvrdit, že nikdy neomrzí. U této recenze jsem chtěl ve finálním hodnocení zavést systém + a -, avšak Virtua Tennis žádné mínusy nemá (nebo spíše nestojí za zmínku). Hry jako Virtua Tennis je radost hrát.

Gameplay video

Virtua Tennis Challenge Android Gameplay

Virtua Tennis Challenge Android Gameplay


Virtua Tennis™ Challenge
Virtua Tennis™ Challenge

 

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)