Jak často měníte telefon? (víkendová hlasovačka a diskuze)

telefony_ico

Jistě sami ze svého okolí znáte nejednoho člověka, který používá obstarožní zařízení – zpravidla tlačítkový mobil – i několik let. Proti tomu stojí nadšenci a geekové, jež prostě nevydrží u jednoho telefonu příliš dlouho a neustále pokukují nejen po novějších a výkonnějších modelech. Takoví obvykle po několika měsících prodávají zánovní a lehce použitý chytrý telefon za zajímavou cenu, aby s relativně nevelkým příplatkem získali nejaktuálnější “výkřik techniky.” Zatímco pro někoho je standardem měnit telefony každý rok (obvykle za novější verzi téže značky), jiní čekají na výměnu do ukončení podpory (zpravidla dva roky) a další přistupují na změnu až v momentě, kdy se jejich mobil odporoučí do křemíkového nebe.

Příznivci telefonů Nexus často mění mobil každý rok Příznivci telefonů Nexus často mění mobil každý rok

Hlasovačka: Jak často měníte telefon?

Rozhodli jsme se tedy sedmé kolo víkendové hlasovačky věnovat jednoduché otázce: jak často měníte telefon? Samozřejmě vaše odpověď může záviset na mnoha historických faktorech, proto se pokuste nějakým způsobem zprůměrovat poslední roky (přeci jen v devadesátých letech nebyla potřeba změny mobilu za novější tak aktuální, jako je v současnosti).

V diskuzi pod článkem se můžete podělit o to, jaká zařízení jste do dnešního dne vlastnili, jaké operační systémy jste vyzkoušeli a především: jak jste byli s jednotlivými kousky spokojeni. Podělte se také o to, který telefon byl pro vás “nezapomenutelnou legendou.”

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme vám v rámci cyklu “Víkendová hlasovačka a diskuze” položili hned dvě otázky: ptali jsme se totiž, jak se vám líbí nové telefony Nexus 6P a Nexus 5X.

Přestože na vzhled prvního Nexusu od čínské společnosti Huawei byly reakce v diskuzích pod články velmi kontroverzní, nakonec se potvrdilo pravidlo, že více bývají slyšet ti nespokojení. Nejhorší známkou hodnotilo tento telefon jen 6 % čtenářů, zatímco na výbornou ho oznámkovalo 36 % a chvalitebnou 33 % hlasujících. Průměrná známka, kterou udělili naši čtenáři telefonu Nexus 6P, je 2,1.

Hlasovačka z minulého týdne: takto naši čtenáři hodnotili Huawei Nexus 6P Hlasovačka z minulého týdne: takto naši čtenáři hodnotili Huawei Nexus 6P

O něco konzervativnější Nexus 5X z dílny jihokorejského LG se setkal s chladnějším přijetím – čtenáři ho nejčastěji, a to ve 35 % případů, hodnotili známkou 2. Na výbornou ocenilo tento mobil 26 % hlasujících, naopak 6 % mu udělilo nejhorší možné hodnocení. Průměrná známka, kterou udělili naši čtenáři telefonu Nexus 5X, je 2,35.

Hlasovačka z minulého týdne: takto naši čtenáři hodnotili LG Nexus 5X Hlasovačka z minulého týdne: takto naši čtenáři hodnotili LG Nexus 5X

Rozdíl tedy – možná poněkud překvapivě – není velký.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (59)