TOPlist

Varování před Froyo firmwarem XXJPC pro Galaxy S!

samsung nahledovy

O firmwaru XXJPC, který se objevil včera na netu (o čemž jsme se zmiňovali ve zprávičce o možném příchodu oficiální 2.2 aktualizace) a po přepnutí programu Kies do servisního režimu i v něm, se objevují stále další dodatečné informace a zkušenosti. Bohužel s poměrně jednoznačným vyzněním.

Flashování tohoto firmware v řadě případů (i když, jak se zdá, ne ve všech) mění uživatelům „permanentní“ paměť telefonu, zodpovědnou za jeho identifikaci, uzamčení pro konkrétného operátora a podobně, a dělá z něj telefon s identifikací korejskou a ještě velice pravděpodobně zcela neplatnou. Vrácení do původního stavu bylo pro některé uživatele triviální (záložní soubory by se za normálních okolností v telefonu měly nacházet a s root přístupem by je mělo jít zaměnit za ony upravené), ale řada dalších má podle všeho (zatím?) smůlu – mají teď „korejský“ telefon, který v Kies nikdy nenajde žádný nový update, pokud nepřepnou Kies opět do testovacího módu, a i v takovém případě není jasné, kolik updatů pro takový telefon bude k dispozici. Dlužno také podotknout, že ani downgrade firmware tuto situaci nevyřeší – tato paměť není za normálních podmínek při změně firmware, ať už přes Kies nebo přes Odin, vůbec přepisována, takže i v případě, že downgrade či upgrade z JPC firmwaru proběhne, se korejské identifikace nezbavíte.

Stejně tak se objevují další a další případy uživatelů, kteří si nahráním tohoto firmware z telefonu skutečně a patrně nevratně (v amatérských podmínkách)  vyrobili cihlu. Souvisí to patrně s tím, že tento firmware obsahuje také zcela nový bootloader, který potenciálně způsobuje problémy a mimo jiné také zcela znemožňuje použití ClockworkMod recovery.

Proto zcela jednoznačné varování: mějte se před JPC firmwarem raději na pozoru! Pokud opravdu přesně nevíte, oč jde a co děláte, tak alespoň do doby, než někdo vydá upravenou a „neškodnou“ verzi, JPC firmware raději úplně VYNECHTE!

Martin
O Autorovi - Martin "Case" Fiala

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)