V Samsungu Galaxy S4 s Knoxem byla nalezena bezpečnostní díra

knox_ico

Podle včerejších zpráv Wall Street Journalu bezpečnostní platforma Knox na telefonech Samsung Galaxy S4 trpí chybou zabezpečení, která může dovolit škodlivým programům sledovat e-maily a datovou komunikaci. Na problém přišli odborníci z izraelské Ben-Gurion University of the Negev začátkem prosince, kdy objevili chybu, která ovlivňuje telefony s novou platformou Knox určenou primárně pro vládní a firemní klientelu.

Výzkumník Mordechai Guri řekl Wall Street Journalu, že chyba zabezpečení by mohla hackerům umožnit snadno zachytit zabezpečenou datovou komunikaci na zařízeních Samsung Galaxy S4 s povolenou platformou Knox.

Takto závažné tvrzení pochopitelně vyžadovalo prohlášení od společnosti Samsung, která tvrdí, že “jádro Knox architektury nemůže být ohroženo nebo infiltrováno takovým malwarem”. Firma dále pro Wall Street Journal uvedla, že zranitelnost byla nalezena jen ve vývojářských telefonech, které neobsahovaly “kompletní softwarovou výbavu, která je instalována firemním zákazníkům používajícím Knox.”

V Samsungu Galaxy S4 s Knoxem byla nalezena bezpečnostní díra V Samsungu Galaxy S4 s Knoxem byla nalezena bezpečnostní díra

Dodejme, že Knox není na Galaxy S4 předinstalován z výroby, kdežto na Galaxy Note 3 předinstalován je. Poněkud překvapivě se ale problém týká pouze “es čtyřek”, což by nasvědčovalo tomu, že pravda je na straně Samsungu.

Tato zpráva přichází krátce poté, co Samsung učinil další kroky k posílení vlastních bezpečnostních funkcí, včetně zvěstí, že Galaxy S5 přijde s technologií skenování oka. Výrobce, který ve třetím čtvrtletí roku 2013 prodal 81 200 000 telefonů, se snaží zvýšit svůj podíl na trhu i tím, že se zaměřuje na bezpečnost telefonů určených pro firemní a vládní sektor.

Mluvčí amerického ministerstva obrany uvedl, že vláda se nebude vyjadřovat k možným bezpečnostním zranitelnostem, ale že Pentagon nepoužívá žádný přístroj, který není prokazatelně bezpečný. Dodal, že zatímco ministerstvo obrany koupilo 500 kusů Galaxy S4 pro testování jako součást “pilotního programu”, bezpečnostní platforma Knox pro zařízení Samsung dosud nebyla schválena pro použití v sítích Pentagonu.

Zdroj: Neowin, PC World, SMH a BGR.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)