23 % Android uživatelů zkonzumuje přes 300 MB dat denně

wi-fi hotspot

23 % uživatelů v USA zkonzumuje 300 a více MB denně. Vyplývá to ze zprávy Strategy Analytics. Dlouhodobá studie byla prováděna na více než 1 500 smartphonech a monitorováno bylo přes milión použití nejrůznějších aplikací. Od internetového prohlížeče, po online hry. Analýza rozděluje uživatele do tří segmentů, podle toho kolik dat denně spotřebují.

mobilní data - zkonzumuje

  • Light User se vejde do 50 MB dat/den.
  • Moderate User přijme a odešle od 50 do 300 MB.
  • Power User poté od 300 MB dat výše.

Z výzkumu vyplývá, že úplně nejméně je Light uživatelů, pouhých 15 %. Moderate uživatelů, tedy těch, co jsou ve zlatém středu je suverénně nejvíce, konkrétně 62 %. Power uživatelů, jinak řečeno těch nejnáročnějších je již zmíněných 23 %. Analýza též ukázala, že nejnáročnější uživatelé používají nejvíce Wi-Fi. To je celkem logické, neboť ani v USA nejsou studnice mobilních dat bezedné, a kdybych měl každý den spotřebovat 300 MB, můj měsíční datový tarif se rozplyne za 5 dní. Power Users tedy přenesli 82 % všech dat přes Wi-Fi. U Moderate Users je toto číslo 76 % a u Light Userů 69 %.

wi-fi - zkonzumuje

Zdroj: AA.

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)