TOPlist

Už není co skrývat. Známe evropskou cenu i parametry chystaného bestselleru Samsung Galaxy A35

galaxy a34
  • Samsung Galaxy A35 má do Evropy přijít už zanedlouho
  • Přinese 120Hz displej a mírné designové novinky
  • Unikly kompletní specifikace i ceny v eurech

Samsung už letos stihnul obohatit vyšší i nižší třídu smartphonů o nové modely, nyní tedy přichází čas na tu střední. Mainstreamové telefony Galaxy A55 a Galaxy A35 se staly terčem úniků už několik měsíců nazpět, nicméně jak se nyní postupně blížíme k jejich oficiálnímu oznámení, detailů ze tmy vyskakuje ještě víc. O levnějším z dvojice už nyní víme skoro vše, co potřebujeme.

Seznam parametrů Samsungu Galaxy A35, a dokonce i jeho evropskou cenu, přinesl server Android Headlines ve spolupráci s uznávaným leakerem a 3D designérem Stevem Hemmerstofferem (@OnLeaks). Jak už víme dlouho, telefon nás po designové stránce příliš nepřekvapí, tedy jestliže za nějaký velký div nepovažujete poněkud zvláštně vypadající Key Island (ostrůvek s tlačítky) nebo zploštělé hrany. Jako krok vpřed osobně považuji zahození „kapkovitého“ umístění selfie kamery a jeho nahrazení modernějším a daleko pohlednějším průstřelem.

galaxy a35

Když pak přejdeme k parametrům, Galaxy A35 dostane 5nm čipset Exynos 1380, který disponuje osmi jádry (konfigurace 2+6) a pracuje s maximální frekvencí 2,4 GHz. Doprovázet jej bude 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB interní úložiště, které půjde dále rozšířit až 1TB microSD kartou. Pod kapotou nalezneme i 5 000mAh baterii s 25W dobíjením.

Přední stranu telefonu má pokrývat 6,6palcový FullHD+ Super AMOLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí, vzadu pak klasicky nalezneme tři čočky seřazené do semaforu. Hlavní fotoaparát vsadí na lepší 50Mpx obrazový snímač a doprovodí jej 8Mpx ultra širokoúhlá kamera a 5Mpx makro senzor. Za zmínku dále stojí stupeň krytí IP67 nebo 209gramová hmotnost.

Co se týče ceny, proslýchá se, že Samsung Galaxy A35 v Evropě vyjde na 379 eur (asi 9 600 Kč) ve verzi se 6 GB operační paměti, 8GB verze pak má stát 449 eur (v přepočtu 11 400 Kč). Dle posledních informací je datum vydání stanoveno na 11. března.

Samsung Galaxy A35

Plánujete si Samsung Galaxy A35 pořídit?

Zdroje: Android Headlines, WinFuture

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)