Na světě jsou první USB-C kabely pro 240W nabíjení

240W nabíjení kabely Club 3D

Jak jsme vás informovali v říjnu loňského roku, USB Implementers Forum (USB-IF) zavedla nové značení USB-C kabelů, které má jasně identifikovat kabely a přístroje schopné poskytnout nové vysoké hodnoty pro extrémně výkonné nabíjení a rychlé přenosy dat. V případě doplňování energie byl zmiňovaným stropem 240W výkon, který se v danou chvíli mohl leckomu zdát jako utopie a hudba budoucnosti. Nicméně uběhlo jen pár měsíců a po letmých náznacích jsou tu první reálné produkty, které se chystají na trh. Tři kabely od Club 3D.

Každý má trochu jiné vlastnosti a účel využití. Model CAC-1573 nabízí podporu pro 240W výkon a k němu po stránce přenosu jen starší USB 2.0, takže je evidentně určený hlavně pro nabíjení. Varianta CAC-1575 nabídne stejnou maximální výkonnostní hodnotu a k ní také 20Gbps datové přenosy (čísla odpovídají standardu USB4 Gen 2×2). Nejvyspělejší kabel CAC-1576 nabídne 240W nabíjení a jako demonstraci standardu USB4 Gen 3×2 také 40Gbps přenosy dat.

Club 3D má již tyto kabely ve svém online katalogu, nicméně ceny u nich zatím chybí. Kabely této značky se prodávají běžně i u nás.

Kolik myslíte, že budou tyto kabely nakonec stát?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)