Na MWC se ukázalo bláznivě rychlé nabíjení. Jak dlouho budeme nabíjet nové telefony?

oppo rychlé nabíjení

Na veletrhu MWC v Barceloně jsme se kromě nových mobilů, sluchátek, tabletů a dalšího hardwaru dočkali také oznámení několika zajímavě vypadajících technologií. Společnosti realme a Oppo se nově chlubí 150W drátovým nabíjením, přičemž druhá jmenovaná firma plánuje v budoucnosti představit něco ještě o něco bláznivějšího.

Oppo s realme ukazuje šíleně rychlé nabíjení

U realme víme, že prvním telefonem se 150W nabíjením bude model realme GT Neo 3, který se má představit ještě v březnu. Oppo pak na svém stánku lákalo hned na dvě rychlosti svého nabíjení. Jako první se má 150W nabíjení objevit u telefonu OnePlus (Oppo, realme a OnePlus patří pod korporát BBK Electronics). To slibuje nabití 4500mAh baterie z 0 na 100 % za pouhých 15 minut. Pokud se bavíme o údaji z 0 na 50 %, na to stačí technologii 5 minut.

Pokud byste si mysleli, že bude za pár měsíců baterie v telefonu na odpis, Oppo nás na svém stánku ujistilo, že si dokáže zachovat 80 % kapacity i po 1600 nabíjecích cyklech. Jestliže tedy budete telefon nabíjet jednou denně, měli byste se na tuto kapacitu dostat až za více než čtyři roky.

240W Oppo ultra rychlé nabíjení

240W Oppo ultra rychlé nabíjení

Ve vývoji je také 240W nabíjení, které dokáže nabít stejně velkou baterii za šílených 9 minut. Firma však zatím bohužel neprozradila kdy a případně v jakém telefonu se nám ukáže.

Jak rychle nabíjí váš telefon?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)