USA varují spojence před používáním Huawei zařízení

USA varuje spojence – nepoužívejte Huawei

Spor mezi Spojenými státy a čínskými komunikačními firmami pokračuje. Dle deníku Wall Street Journal, USA varují některé své spojence před používáním telekomunikační techniky od Huawei.

USA se snaží omezit vliv čínských telekomunikačních firem

Spojené státy považují čínské telekomunikační společnosti za potenciální bezpečnostní riziko. Většina států, ale zaujala spíše pragmatické stanovisko a s Huawei spolupracuje. Deník Wall Street Journal nyní přišel s informací, že zástupci USA kontaktovali některé další státy, které čínské produkty využívají. Ty prý byly před čínskými firmami varovány. USA se bojí hlavně o státy, v nichž má vlastní vojenské základny. Deník WSJ zmiňuje Německo, Itálii, Japonsko a další. Spojené státy berou danou situaci natolik vážně, že dotčeným státům nabízejí finanční příspěvek. Tyto peníze by měly být určeny k vybudování komunikačních sítí bez čínských technologií. To je určitě zpráva, kterou rádi uslyší ostatní hráči na telekomunikačním trhu. V případě Evropy se jedná hlavně o místní giganty Ericsson a Nokii Networks.

USA varuje spojence – nepoužívejte Huawei anténa

Už dříve americké tajné služby před Huawei varovaly. Nelíbí se jim propojení čínské společnosti s čínským státem. Huawei založil Ren Zhengfei, který v minulosti působil v čínské lidové armádě. Od té doby se z Huawei stal druhý největší výrobce mobilních telefonů. Na trhu s telekomunikačními páteřními sítěmi měla v roce 2017 dokonce tržní podíl největší (28%). Huawei jakékoliv netypické spojení s čínským státem popírá. Přesto obavy z čínských telekomunikačních firem mají i některé další státy. Například Austrálie jim nedávno zakázala podílet se na výstavbě nových 5G sítí na svém území.

Považujete Huawei za potenciální bezpečnostní riziko? Je jednání USA oprávněné? 

Zdroje: androidauthority.comwsj.comcapacitymedia.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (22)