Unreal Engine bude pohánět nové Hummer EV. Konkurence pro Android a Teslu?

Unreal Engine Hummer

Svět automobilů se začíná čím dál více prolínat s technologickým světem. Velké automobilky se snaží naskočit na vlnu elektromobility a autonomního řízení, ale chybí jim potřebné digitální know-how. Automobilka GM se teď spojuje s firmou Epic za účelem vývoje uživatelského rozhraní pro 21. století. Dostane Android Automotive OS silnou konkurenci?

Při pohledu na ovládací software současných nových automobilů se většinou setkáváme s něčím, co je zhruba deset let pozadu oproti standardům, na které jsou uživatelé zvyklý u mobilních telefonů. Automobilové „operační systémy“ většinou nereagují svižně a jejich rozhraní není příliš intuitivní. Google proto začal nabízet automobilkám svůj Android Automotive OS. První automobil Polestar 2 s Android Automotive OS zatím od recenzentů získává pozitivní hodnocení. Americký kolos GM se ale rozhodl jít jinou cestou a pro svůj připravovaný plně elektrický Hummer pickup chce využít Unreal Engine od firmy Epic.

Bude možné například iterovat design uživatelského rozhraní přímo na tabletech s Androidem nebo iOS. Unreal Engine tyto platformy totiž plně podporuje. Použití tohoto moderního vývojového prostředí by prý mělo značně zrychlit vývojový proces, který je v tradičních automobilkách velmi těžkopádný. Výsledkem má být moderní uživatelské rozhraní, které se bude schopné rovnat nové konkurenci jako je Tesla. Epic předvídá, že v budoucích autonomních automobilech bude Unreal Engine zajišťovat i zábavu cestujících ve formě her, streamování videa nebo interaktivní komunikace. Jednou tedy možná budeme jezdit v automobilech poháněných stejným softwarem, na kterém běží Fortnite.

Unreal Engine HMI Initiative | Automotive

Unreal Engine HMI Initiative | Automotive

Jakou máte zkušenost s uživatelským rozhraním v automobilech?

Zdroj: Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)