Unikl nový design aplikace Telefon!

dialer_ico

Na účtu Google Nexus sociální sítě Twitter se v noci na dnešek objevil snímek připravované nové verze aplikace Telefon (Android Dialer). Vyniká především laděním do modré barvy a koresponduje s nedávnými úniky nového designu, spojovanými s projektem Hera (viz aktuality Kalendář Google: uniklé obrázky ukazují nový design a funkce, Google prý chystá redesign ikon svých stěžejních aplikací a Prohlédněte si nový design aplikace Google+ pro Android!).

Unikl nový design aplikace Telefon! Unikl nový design aplikace Telefon!

Rozdíl je patrný zejména ve srovnání se stávající verzí aplikace z Androidu 4.4.2 – kromě výše uvedených odlišností je další novinkou absence ikony telefonu v záhlaví, jinak se ale jedná spíše o kosmetické změny. Patrně se shodneme s mnoha čtenáři, že modrá barva působí osvěžujícím dojmem ve srovnání s fádní šedou, kterou Google v průběhu minulého roku použil ve mnoha svých aplikacích. Zásadní otázkou nyní je, zda se aktualizovaného Telefonu dočkáme již s následujícím updatem na Android 4.4.3, nebo až v příští “velké” verzi.

Redaktor Chris Chavez ze serveru Phandroid vyjadřuje naději, že aplikace Telefon bude uvolněna do Obchodu Play, což by mělo urychlit případné aktualizace a přinést možnost jejího stažení na zařízení, na kterých výrobce tento program alternoval vlastním řešením. Kellex z webu Droid Life ale považuje tento nápad za “poměrně nepravděpodobný”.

Zdroje: Phandroid, Google Nexus, Droid Life, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)