Google prý chystá redesign ikon svých stěžejních aplikací

ikony_ico

O projektu Hera jste na našem serveru již určitě četli – jeho cílem je sblížení platforem Android, Chrome a vyhledávání. Server Android Police nyní přišel s dalšími zvěstmi, které mohou (ale nutně nemusí) souviset s Herou: Google údajně chystá změny ve vzhledu ikon svých klíčových aplikací pro Android. Zatím jde pouze o nepotvrzené informace, takže pokud se vám design na obrázku níže líbí, ještě to neznamená, že se ho skutečně dočkáte. Rozhodně by se ale jednalo o poměrně příjemnou změnu.

Údajný vzhled nových ikon Údajný vzhled nových ikon

Ikony unikly ze zdroje, který je zřejmě obeznámen se situací a směrem nového designu ikon, jenž poslal snímek obrazovky serveru Android Police. Na obrázku je k vidění možný design ikon launcheru aplikací Google, nicméně nelze předvídat, zda jde o pracovní nebo dokonce finální verzi.

Ikony vypadají docela úhledně a zapadají do designového směru, který naznačily dosavadní úniky související s projektem Hera. Zástupci tak mají výrazný obrys, stejnou perspektivu a měli by být viditelné bez ohledu na tapetu za sebou. Na následujícím obrázku můžete porovnat současné ikony webových aplikací ze stávajícího Androidu a jejich údajnou příští verzi.

Ikona webové aplikace, z Androidu a údajná nová ikona Ikona webové aplikace z Androidu a údajná nová ikona

Líbí se vám nové ikony? Ocenili byste sjednocení ikon pro webové aplikace a pro OS Android? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Android Police, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)