Projekt Hera spojí Android, Chrome a vyhledávání

hera_ico

Webem začaly kolovat zvěsti o budoucích plánech Googlu s prostředím Androidu a Chrome. Není žádným tajemstvím, že od doby, kdy Sundar Pichai vede tyto dvě divize, se společnost snaží o jejich postupné sbližování a boření pomyslných zdí. Podle spekulací pracuje Google na projektu s kódovým jménem Hera, jehož hlavním cílem je spojit Android, Chrome a Vyhledávání Google. Hera by měla překlenout a sjednotit všechny produkty a služby společnosti Google.

Projekt Hera spojí Android, Chrome a vyhledávání Projekt Hera spojí Android, Chrome a vyhledávání

Ve skutečnosti má jít o něco jako HTML5 vrstvu mezi systémem a aplikací, skrze kterou bude možné spouštět a integrovat aplikace napsané v tomto jazyce v programech pro Android (HTML aplikace tedy bude součástí běžných programů). Kromě toho uživatel bude moci provádět potřebné úkoly on-line, aniž by musel spouštět celou aplikaci.

Prostředí aplikací v rámci Hera Prostředí aplikací v rámci Hera

Prostředí aplikací v rámci Hera Prostředí aplikací v rámci Hera

Prostředí aplikací v rámci Hera Prostředí aplikací v rámci Hera

V takovém případě bude HTML5 program fungovat samostatně a zobrazí se v seznamu běžících aplikací. Každá běžící úloha, prováděná skrze jádro Chrome, se zobrazí jako samostatná karta v nabídce spuštěných aplikací, přičemž jednotlivé webové instance mají být generovány automaticky, bez ohledu na to, z jaké aplikace pocházejí. Všechny aplikace v rámci Hery budou mít pravděpodobně jednotné rozhraní, aby bylo snadné je v seznamu rozpoznat – podle obrázků bude jejich společným znakem barevný horní pruh s tradiční “hamburgerovou” nabídkou.

HTML5 program bude fungovat samostatně a zobrazí se v seznamu běžících programů HTML5 program bude fungovat samostatně a zobrazí se v seznamu běžících programů

Již minulý týden prosákly informace o možném blížícím se redesignu služby Gmail, další zvěsti pak naznačují, že nový design bude aplikován na všechny základní aplikace Google. Serveru Android Police potvrdil údajně zasvěcený zdroj, že se blíží nejen redesign aplikací, ale že Google také chystá výraznou změnu způsobu, jakým jeho mobilní operační systém pracuje – právě to se má skrývat pod označením projektu Hera. Základní myšlenkou je, že Hera představí speciální sestavení Chrome, které umožňuje aplikacím pro Android a třetích stran spuštění určitých úkolů přes webové prostředí.

Takto údajně bude vypadat nový Gmail Takto údajně bude vypadat nový Gmail

Takto údajně bude vypadat nový Gmail Takto údajně bude vypadat nový Gmail

Takto údajně bude vypadat nový Gmail Takto údajně bude vypadat nový Gmail

Uživatel tak bude například moci odpovědět na zprávy či e-maily bez otevření celé aplikace, měl by být schopen získat rychlý přehled o navigační aplikaci a reagovat na prezentované informace, upravit svůj kalendář a mnoho dalšího.

Je poměrně pravděpodobné, že projekt Hera by mohl být prezentován v rámci představení příští verze Androidu. Možná se dočkáme již v průběhu letošního ročníku vývojářské konference Google I/O, která proběhne mezi 25. a 26. červnem, pravděpodobněji ale až v průběhu léta při představení dalších zařízení rodiny Google Nexus. Google se pochopitelně prozatím k projektu Hera oficiálně nijak nevyjádřil.

Zdroje: Mobil Telefon, Android Authority, Phone Arena, Ubergizmo, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

dialer_ico

Unikl nový design aplikace Telefon!

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (12)