Unikl Android 4.3 pro Nexus 4 (+videa)

android43_ico

Jak už od nás víte, na 24. července Google něco chystá. Možná ukáže druhou generaci Nexusu 7, třeba představí Moto X, ale velmi pravděpodobné je oznámení Androidu 4.3, který, stejně jako dva jeho předchůdci, ponese označení “Jelly Bean”. Zájemci o nejnovější Android ale již nemusejí čekat až do středy!

Několik týdnů po úniku Androidu 4.3 pro Samsung Galaxy S4 Google Edition se včera objevil stejný build (JWR66N) také pro LG Nexus 4. Firmware byl údajně vypreparován ze zakoupeného Nexusu, na kterém byla zatím stále budoucí verze systému předinstalována.

Soubory je možné obnovit skrze recovery TWRP, čehož následně využilo několik redaktorů zahraničních serverů k instalaci na své Nexusy. Krátce na to se začala objevovat první “hands-on” videa, ukazující, co je v Androidu 4.3 nového.

Podle redaktorů serveru Android Central je nový Android pro nezkušené oko prakticky identický se zatím poslední verzí 4.2.x a neobsahuje žádné zásadní nové uživatelsky orientované funkce. Podívejte se sami na čtyřminutové představení očekávaného Androidu.

Hands-on with Android 4.3 on the Nexus 4

Hands-on with Android 4.3 on the Nexus 4

Dosud zaznamenané novinky v Androidu 4.3:

  • Inovovaná aplikace Fotoaparát (stáhnout ji můžete skrze odkaz ve článku Stáhněte si Fotoaparát, bootovací animaci a živou tapetu z Androidu 4.3!).
  • Podpora Bluetooth LE (Low Energy).
  • Podpora OpenGL ES 3.0.
  • Nové možnosti aplikace pro vytáčení čísel (Telefon).
  • Nastavení “vždy zapnuto” pro lokalizaci skrze bezdrátové sítě.
  • K dispozici je také nové několik nových možností pro vývojáře.
  • Nastavení pro notifikace.
Detailní pohled: Nexus 4 s Androidem 4.3 Detailní pohled: Nexus 4 s Androidem 4.3

Jednou z nejvýznamnějších změn pro majitele Nexusů 4 bude jistě zlepšení citlivosti snímání doteků, což byla věc, na kterou si mnozí stěžovali zejména při práci s malými položkami na obrazovce.

Odkud stáhnout Android 4.3?

Během několika hodin se systémový dump Androidu 4.3 objevil na celé řadě úložišť, takže abyste to měli jednodušší, zde je jediný odkaz, na kterém najdete bezmála dvacet zdrojů. Kromě dumpu je tam k dispozici také “flashovatelný” ZIP.

Na závěr “námls” Androidu 4.3 od Tristana Smithe.

Android 4.3 on a Nexus 4

Android 4.3 on a Nexus 4

Zdroje: Android Central, MoDaCo, Android Central, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)