Stáhněte si Fotoaparát, bootovací animaci a živou tapetu z Androidu 4.3!

android43_ico

Na XDA fóru se objevil “námls” z nejnovějšího Androidu 4.3, takže již dnes můžete zakusit malou ochutnávku i na zařízeních se starším systémem. Připravena je živá tapeta SunBeam, animace, zobrazující se při startu a nakonec aplikace Fotoaparát.

Živá tapeta SunBeam

Tapetu stáhnete jako běžný instalační balíček APK, spustíte a nainstalujete (je nutné mít pro tyto účely povolenou instalaci aplikací z jiných zdrojů než z Obchodu Play). Pokud by váš telefon vykazoval chyby, pak je nutný root a nahrání souboru do složky /system/app. Souboru pak nastavíte oprávnění RW-R–R– (mode 644), restartujete a můžete si užívat :)

Poznámka: na Androidu 4.0.4 se nám tapetu nepodařilo zprovoznit, a to ani po zkopírování do /system/app.

Bootovací animace

S animací už je to trošku složitější – stahovat budete soubor ZIP, který následně flashnete přes recovery (což, pochopitelně, znamená, že musíte mít práva roota).

Celou bootovací animaci můžete vidět na následujícím videu.

https://www.youtube.com/watch?v=HLoVGQMKtpQ

Aplikace Fotoaparát

Nakonec tu máme “dobrotu”, která vyvolala mezi uživateli největší ohlas – aplikaci Fotoaparát ve verzi, ve které by se údajně měla objevit v Androidu 4.3. Proti “foťáku” z Androidu 4.2 je nejviditelnější změna uživatelského rozhraní, kde kruhovou nabídku nahrazují půlkruhy (více informací viz článek Inovovaný Fotoaparát debutuje v Google edicích Galaxy S4 a HTC One).

Aplikace údajně bude fungovat na Androidu 4.0.x a novějším, takže zejména uživatelé s Ice Cream Sandwichem a prvním Jelly Beanem budou moci ocenit jednu z dosud upíraných funkcí, která je předností Androidu 4.2 – možnost pořizovat sférické fotografie.

Photo Sphere, the new camera experience on Nexus 4

Photo Sphere, the new camera experience on Nexus 4

Upozorňujeme ale, že někteří uživatelé hlásí, že po instalaci této aplikace přišli o původní systémové aplikace Fotoaparát a Galerie! Máte-li rootnutý telefon, doporučujeme pro jistotu před instalací zálohovat původní soubory.

Fotoaparát Google Edition na Androidu 4.0.4 Fotoaparát Google Edition na Androidu 4.0.4

Fotoaparát Google Edition na Androidu 4.0.4 Fotoaparát Google Edition na Androidu 4.0.4

Režim Sphere na Androidu 4.0.4 Režim Sphere na Androidu 4.0.4

Režim Sphere na Androidu 4.0.4 Režim Sphere na Androidu 4.0.4

Na Androidu 4.0.4 můžeme potvrdit přepsání původní Galerie novou, zatímco Fotoaparát jsme měli k dispozici jak původní, tak Google Edition včetně možnosti focení sférických fotografií.

Zdroje: Get Android Stuff, XDA: [APK] Camera from GE devices a XDA: [bootanimation] Google Edition Boot Animation.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Bezručova 232

Photo Sphere – tipy na lepší panorama

Články Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
4 min. uložit na později

Komentáře (41)