Inovovaný Fotoaparát debutuje v Google edicích Galaxy S4 a HTC One

fotoaparat_ico

Přepracovaná kruhová nabídka usnadňuje přístup ke všem možnostem.

Redaktoři serveru Android Central již testují “Google edici” telefonů Samsung Galaxy S4 a HTC One. Pochopitelně je zajímají rozdíly proti “čistokrevnému” Nexusu 4 – ty jsou nejen v hardwarové výbavě, kde jsou odlišnosti samozřejmě velké, ale také v softwaru. Zde se zatím podařilo najít jednu malou změnu – inovovaný způsob ovládání v aplikaci Fotoaparát.

Zatímco v Nexusu 4 je Fotoaparát ve verzi 1.1.40001, Samsung Galaxy S4 GE má tento program s číslem verze 1.1.40012. Nová verze nahrazuje velkou kruhovou nabídku půlkruhy, takže část položek není během práce zakryta prstem.

Porovnání Fotoaparátu z Nexusu 4 a Samsungu Galaxy S4 GE Porovnání Fotoaparátu z Nexusu 4 a Samsungu Galaxy S4 GE

V nižší z obou nabídek najdete nastavení HDR, expozice, vstup do podrobnějšího nastavení, blesk a přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem. Ve vyšší vrstvě je k dispozici zapnutí ukládání GPS polohy do EXIFu snímku, samospoušť, nastavení velikosti snímku, vyvážení bílé a volba scénického režimu.

Kruhovou nabídku nahradily půlkruhy Kruhovou nabídku nahradily půlkruhy

Kromě změny vzhledu redaktoři Android Central zaznamenali také údajně plynulejší běh a lepší odezvu celé aplikace.

Možná si při této příležitosti vzpomenete na uniklou aplikaci Fotoaparát, údajně pocházející z Androidu 4.3, která spatřila světlo světa přibližně před měsícem. Velmi pravděpodobně se tak rozdělení kruhové nabídky na půlkruhy dočkají brzy i majitelé Nexusů (tedy těch, jež dostanou Android 4.3). Každopádně je zajímavé, že v tomto směru získaly telefony “Google edice” malý náskok před řadou Nexus.

Kruhovou nabídku nahradily půlkruhy Kruhovou nabídku nahradily půlkruhy

Na následujícím videu můžete vidět první pohled na HTC One GE a Samsung Galaxy S4 GE.

Google Play edition Galaxy S4 and HTC One

Google Play edition Galaxy S4 and HTC One

Zdroje: Android Central a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)