TOPlist

Unikátní fotomobil Galaxy S4 Zoom se s vámi možná podívá na dovolenou

samsung-galaxy-camera-obr1

Kdo by si před pár lety pomyslel, že Android nezůstane jen u mobilů, ale rozšíří se i do nejbizarnějších hybridů. Nemluvíme teď zrovna o troubě poháněné Androidem, k phabletům a tabletofonům totiž přibude foťákomobil.

Camera phone, tak se anglicky nazývá přístroj kombinující kompaktní digitální fotoaparát s androidím telefonem. Jak jej tedy nazývat? Fotomobil? Mobilofotoaparát? Zní to hrozně z obou stran. Naopak je tomu ale se specifikacemi! Mnozí z vás si jistě vybaví zajímavý kompakt s názvem Samsung Galaxy Camera, který se chlubí 16MPix snímačem, 21x zoomem a hardwarem, za který by se nestyděl lecjaký tablet. Posuďte sami: Čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,4 GHz, 1 GB RAM, 8 GB interní paměť, pochopitelně podpora pro microSD karty, Wi-Fi a celé to pohání Android 4.1.

Ilustrační foto: Samsung Galaxy Camera Ilustrační foto: Samsung Galaxy Camera

Jak se zdá, Samsung z Galaxy Camera vycházel při návrhu novinky Galaxy S4 Zoom, která fotoaparát obohatí o telefonní modul. Předpokládá se, že veškeré parametry zůstanou stejné nebo velmi podobné – procesor ani paměť zatím upřesněny nebyly. Víme pouze to, že displej bude o půl palce menší a z příjemného HD-Ready (720p) rozlišení klesne na pouhé qHD. Využívat však bude technologii Super AMOLED.

Na trh by se mohl dostat již v červnu / červenci, takže se možná s některým vás mrkne k moři.

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)