TOPlist

Jelly 2E je nástupce maličkého telefonu. Má Android 12 i solidní cenu

Jelly 2E

Zatímco pár let zpátky v podstatě neexistovaly kompaktní telefony, v dnešní době je nabídka poměrně slušná, ať už se bavíme o základním Galaxy S22, Zenfonu 9, nebo třeba Xiaomi 12X. Pro někoho může být ale i podobný telefon pádlo, na což před pár lety zareagovala společnost Unihertz se svým modelem Jelly. Nyní se nám odhalil nový model Jelly 2E, který nabízí Android 12, 3palcový displej a opravdu malé tělo.

Jelly 2E je odlehčeným nástupcem modelu Jelly 2, který firma představila před dvěma lety. Pochlubit se může 3″ LCD displejem s rozlišením 854 x 480 pixelů. Výkon dostal na starost čip MediaTek Helio A22 v kombinaci se 4 GB RAM a 64GB úložištěm. Systémem je však nově Android 12, ačkoliv společnost nezaručuje žádné hlavní aktualizace, což potvrzuje i původní model Jelly 2, který se aktualizace dosud nedočkal. Na zadní straně se pak nachází jediný 16Mpx snímač s autofokusem.

Výdrž má na starost 2000mAh baterie, což se může zdát jako malá hodnota, která by však mohla v praxi díky malému a nepříliš ostrému displeji představovat poměrně slušnou výdrž. Bohužel se firma z nějakého důvodu rozhodla k odebráni NFC čipu, což bereme jako velkou nevýhodu. Telefonem si tedy nezaplatíte.

Jelly 2E Review – What’s in the World’s Tiniest 4G Phone?

Jelly 2E Review - What's in the World's Tiniest 4G Phone?

Naopak potěší slot na dvě SIM karty, audio jack, microSD slot a v neposlední řadě také hmotnost, která činí 110 gramů. Jelly 2E bude stát stát 170 dolarů, což je asi 4 200 korun. Pokud o něj máte zájem, můžete se zaregistrovat na oficiálním webu a získat slevu 20 dolarů.

Dokázali byste žít s podobným telefonem?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)