Za čím stojí umělá inteligence ve smartphonu?

umela-inteligence-ve-smartphonu-huawei-nova

Komerční článek

Pojem umělá inteligence (AI) už téměř zlidověl a objevuje se běžně v našich životech. AI pomáhá v medicíně, při zpracování dat, objevuje se v chytré domácnosti a taky ve smartphonech. Jednou z nejvýraznějších oblastí pro běžného uživatele telefonu je jeho fotoaparát. Dneska si přiblížíme, jak umělou inteligenci využívá novinka Nova 9 od Huawei.

Fotoaparát

Huawei Nova 9 je vybaven 50MP Ultra Vision kamerovým systémem a slibuje zachycení těch nejlepších snímků i za zhoršeným světelných podmínek. Sestava Ultra Vision obsahuje hlavní fotoaparát RYYB Ultra Vision o rozlišení 50 MP, ultra širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 MP, hloubkový fotoaparát o rozlišení 2 MP, čtyřcentimetrový makro fotoaparát a přední fotoaparát s rozlišením 32 MP. Při takovémto osazení se můžete spolehnout, že budete pořizovat vynikající portréty, panoramata, fotografie z nočního města, selfie nebo fotografie zblízka.

Velký a vysoce citlivý snímač s RYYB polem barevných filtrů je uzpůsobený až pro o 40% větší příjem světla. Výsledkem je vyšší kvalitu obrazu i při slabém osvětlení scény. Technologie AI Shutter a AI Snapshot pomáhá k rychlému zachycení snímků a zde právě umělá inteligence vyhodnotí za vás, který snímek je nejostřejší, a ten pro výslednou fotografii použije.

XD Fusion Engine je jednou z revolučních technologií, které vlajkové smartphony Huawei v éře fotografie přinášejí. Pomáhá rychle zpracovat obrovské množství informací a zlepšit čistotu snímku na úrovni pixelů. Výsledný obraz je čistý i při zachování sebemenších detailů.

Režimy focení Super Night Selfie a Noční portrét využívají umělou inteligenci ke zvýšení jasu tmavých oblastí, snížení digitálního šumu a rekonstrukci pozadí. Snímky budou světlé, ale nebudou přeexponované, a zachovají si detaily skryté v tmavších oblastech scény. Výslednou kvalitu snímku podpoří i funkce přesné identifikace obličeje.

Baterie

Výdrž baterie je možná jedním z největších problémů, které uživatele trápí při každodenním používáním telefonu. I tady hraje AI svoji nezastupitelnou roli. Díky vysoce efektivním algoritmům při používání se Nova 9 méně vybíjí a udrží tak krok se všemi vašimi aktivitami po celý den. I při nízké hmotnosti zajistí baterie o kapacitě 4300 mAh  celodenní výdrž.

Rychlé nabíjení je dnes již standardem, který splňuje i Nova 9. Její nabití na 53% trvá pouhých 15 minut a  na 100% zvládne za 38 minut.

Výkon

Nova 9 je poháněn 6nm mobilní platformou Snapdragon 778G 4G, aby zajišťovala dokonalý uživatelský zážitek. Za celkovým výkonem a výdrží baterie stojí speciální chladící systém, který je řízen umělou inteligencí a snímá teplotu smartphonu a jeho okolí. Vyhodnocením těchto veličin dochází k úpravě výkonu tak, aby zařízení zůstalo chladné. Výsledkem je plynulý výkon i po delší dobu, ať už uživatelé hrají hry nebo sledují televizní seriály.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)