TOPlist

Umělá inteligence je budoucnost Samsung zařízení! Jak k ní značka přistupuje?

Samsung Galaxy AI
  • Umělá inteligence má potenciál změnit on-line svět
  • Budoucnost představuje také na hardwarovém poli
  • Samsung si to uvědomuje a hodlá do ní nadále investovat

Předpokládá se, že umělá inteligence postupně zamává s internetem a v návaznosti na to už nikdy nebude vypadat tak, jak jej známe dnes. První důsledky nástupu generativní AI se ostatně začínají projevovat už nyní, a to jak ty pozitivní, tak i řada těch negativních. Umělá inteligence současně hraje čím dál důležitější roli na poli samotných zařízení – hardwaru. Jejího obrovského potenciálu si je mimo jiné vědom jihokorejský gigant Samsung.

Mobilní divize Samsungu se hodlá nadále zabývat expanzí a vývojem chytrých nástrojů Galaxy AI, jak sama společnost uvedla v tiskové zprávě (upozornil na ni server Android Authority). Společnost také hovoří o snaze spočívající v udržení tempa prodejů právě za pomoci rozšíření Galaxy AI na nová, ale i stávající vlajková zařízení napříč portfolii tabletů a skládacích telefonů.

Samsung Galaxy AI

„Maximalizovat konkurenceschopnost produktů“ se pokusí dalším rozšiřováním umělé inteligence z řady Galaxy S24 na starší modely. Je v plánu tak činit počínaje druhým čtvrtletím tohoto roku.

Funkce umělé inteligence mohou do budoucna sloužit jako důležité lákadlo nových produktů. Na druhou stranu je nutné si položit otázku, zda těmto novým zařízením nemůže škodit rozšiřování podpory pro AI nástroje na starší modely.

Samsung_Galaxy_S24_Ultra_Pen

Řada Galaxy S24 nepřišla s bůhvíjak významnými hardwarovými inovacemi, a jelikož se mnohé, dříve exkluzivní funkce dostaly také na dřívější vlajky, pro řadu spotřebitelů nemusí být letošní vyšší třída tak atraktivní. Za podstatně nižší cenu si totiž mohou koupit o něco starší zařízení, avšak disponující podobnými vnitřnostmi a spoléhající na skoro ty stejné funkce.

Co říkáte na přístup Samsungu k umělé inteligenci?

Zdroje: Samsung, Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)