TOPlist

Nákladní doprava budoucnosti? Uber Freight byl spuštěn

Uber Freight

Uber před časem představil novou službu, která se zaměřuje na nákladní dopravu. Uber Freight spojuje menší dopravní společnosti, nezávislé provozovatele a řidiče kamiónů s těmi, kteří potřebují převést náklad z bodu A do bodu B.

Uber Freight bude prozatím jen v USA

V základu funguje tato novinka úplně stejně jako klasický Uber, jezdit s ní můžou jen ověření řidiči. Služba bude dostupná prozatím pouze v USA. Když si aplikaci zapne řidič kamionu, tak uvidí v okolí dostupné zakázky. U ní pak uvidí cestu do cíle, cenu za přepravu a také informace o nákladu, jako je váha apod.

Introducing Uber Freight

Introducing Uber Freight

Když si řidiči přijmou zakázku, jednoduše si převezmou náklad a převezou ho na dané místo. V cíli cesty se zkontroluje to, jestli je náklad v pořádku. Pokud ano, tak se řidičům okamžitě připíšou peníze na účet. Peníze se z účtu pak dají vybrat každý týden, což je rozhodně velké plus této služby.

Uber Freight
Uber Freight

Co říkáte na tuto službu, myslíte si, že to je budoucnost nákladní dopravy?

Zdroj: techcrunch.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)