Twitter zavádí kontroverzní funkci pro skrývání odpovědí

skrývání odpovědí na Twitteru

Boj s trolly a názorovými protivníky na sociálních sítích postoupil na další level. Sociální síť Twitter celosvětově zavádí funkci pro skrývání odpovědí. Autoři tweetů mají nově možnost skrýt pod svými příspěvky reakce ostatních. Zavedená funkce se pochopitelně okamžitě stala terčem kritiky, neboť může na sociální síti citelně pokřivit komunikaci. Skrývání odpovědí na Twitteru by mohlo být zneužito k plošnému potlačování protinázorů a kritiky, čímž by vznikal mylný dojem o autorovi a jeho obsahu. Stejnému problému už roky čelí například Facebook.

skryvani odpovedi na TwitteruAnimace se spustí po kliknutí

Funkce, která je na této sociální síti bezpochyby jednou z nejrevolučnějších, se doposud testovala jen na vybraném publiku v Kanadě, USA a Japonsku. Nyní je skrývání odpovědí na Twitteru zavedeno celosvětově. Skrytá odpověď nebude smazána, ale bude pro další účastníky konverzace v základním náhledu neviditelná. Zobrazit si ji budou moci po kliknutí na ikonku pro zobrazení skrytých odpovědí. I tak je to ale dost komplikovaná cesta, jak se ke kompletní diskuzi dostat.

skryvani odpovedi na Twitteru screen

Ale nebudeme pouze sýčkovat, funkce má jistě i své opodstatnění a může se vám hodit proti otravným uživatelům, kteří se chovají skutečně nevhodně. Pokud byste se dostali do situace, kdy vám v boji proti trollům nebo spamerům nebude stačit ani pravidelné skrývání, je nově dostupná také možnost zablokování konkrétního uživatele. Bude tedy na trpělivosti autorů původních tweetů, jak striktně se chopí moderování odpovědí pod nimi. Jsme hodně zvědaví, zda se tato nová praktika na Twitteru nezvrhne.

Twitter
Twitter

Měli jste někdy potřebu skrýt něčí odpověď na Twitteru?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)