Twitter ukázal dvě velké novinky. Na jednu čekáme roky

Twitter editace příspěvků tweetů nový video feed

Ačkoli stále není dořešená otázka propíraného a soudem posuzovaného (ne)zájmu Elona Muska o společnost Twitter Inc., stejnojmenná sociální síť si dál žije svým životem a zavádí různé novinky. V tuto chvíli dokonce dvě velmi významné, které mohou rozčeřit poněkud stojaté vody na této platformě.

Twitter
Twitter

V prvé řadě se nezadržitelně blíží možnost úpravy příspěvků neboli tweetů, po čemž uživatelé volají velmi, velmi dlouho. Chystanou funkci před pár hodinami demonstroval vůbec první tweet, který byl dodatečně editován a u nějž se informace o úpravách zobrazuje. Funkce bude bezpochyby většinově přijata s otevřenou náručí, nicméně faktem zůstává, že bude dostupná pouze pro předplatitele prémiového Twitter Blue.

Druhou významnou novinkou je opětovná snaha vývojářů Twitteru zapracovat na zajímavých formátech pro sledování videa. Po úspěchu a pádu nástroje Periscope se uživatelé aplikace dočkají nového prostředí pro konzumaci video obsahu. Jistě chce konkurovat například TikToku a bude velmi připomínat Facebook Reels. A to jak výškovým formátem, tak i ovládáním.

Twitter nový video feed

Video se po klepnutí roztáhne na celou obrazovku a potažením dolů může uživatel přejít na další v nekonečném kanále obsahu. V aplikaci navíc přibude “carousel” řádek s doporučenými videi, také po vzoru Reels. Tato novinka, která začíná fungovat majitelům iPhonů v angličtině, pravděpodobně velkou část uživatelů úplně nepotěší.

Jak často a na co aktuálně používáte Twitter?

Zdroj: XDA 1, 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)