Musk couvá z koupě Twitteru. Firma se chce soudně bránit

Elon Musk Twitter soud zrušení obchodu

Americký miliardář a podnikatel Elon Musk oficiálně stáhl nabídku na odkoupení většinového podílu akcií ve společnosti Twitter Inc. Jeho právníci v dokumentech jako hlavní argument zmiňují nedodání podkladů k problematice automatizovaných botů a falešných účtů na stejnojmenné sociální síti. Nicméně vzhledem k tomu, že Musk v rámci původní nabídky ve výši 44 miliard dolarů tuto podmínku neměl, hodlá se firma bránit soudně.

V oficiálním dopise Musk a jeho advokáti rovněž zmiňují “zhoršující se obchodní vyhlídky a finanční perspektivy” Twitteru, což má být další důvod k zastavení obchodu. Za kolísavými hodnotami akcií ale stojí velkou měrou právě i podnikatel, který je ovlivňuje svými veřejnými vyjádřeními. Při oznámení zájmu o celý Twitter byla hodnota akcie kolem 50 dolarů, aktuálně je na 35 dolarech.

Twitter
Twitter

Svou roli v číslech pochopitelně hrají i další aspekty jako celosvětové potíže spojené s válkou na Ukrajině a související inflace. Vliv Muska na Twitter je ale nezpochybnitelný. Experti se současně domnívají, že právě inflace a hlavně půjčky jsou důvodem, proč podnikatel svou nabídku stáhl. Velká část jeho firem je závislá na půjčených penězích.

Podle původní dohody je v případě odstoupení od nabídky z důvodu ekonomické situace Musk povinen zaplatit Twitteru miliardu dolarů. Zdá se ale, že společnost provozující jednu z největších sociálních sítí světa hodlá soudně dotlačit do konce celý původní obchod.

Jak myslíte, že tato sága skončí?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)