Twitter čeká velká změna. Limit 140 znaků pro tweety …

Tweety

Již v květnu Twitter oznámil, že brzy přijde několik změn týkajících se limitu 140 znaků na tweety. Ten čas právě nadešel a již od příštího týdne budou mít uživatelé více místa na jejich slova. Kompletní implementace přijde 19. září. Co vše se změní?

Pomůžou vylepšené tweety z krize?

Twitter od začátku roku prochází mírnou krizí identity, kdy se dlouho nevědělo, co bude dál. V jednu dobu to dokonce vypadalo, že se limitu znaků zbaví úplně. To se naštěstí nestalo a ikonická funkce zůstane, akorát se výrazně změní.

Samotný limit zůstává, ale mění se to, co se bude do něj započítávat. Mediální přílohy jako GIF, videa, ankety, obrázky atd. se od příštího týdne nebudou počítat do limitu, takže uživatelům přibude více místa na samotný text. Dokonce i @jména při odpovědi se nebudou počítat, čímž se zjednoduší konverzace. Seznam největších změn najdete níže.

twitter

Čtyři výrazné novinky

  • Odpovědi: Pokud budete odpovídat někomu na Tweet, @jméno se již nebude počítat do limitu, díky tomu budou konverzace přímočařejší a také se bude moc zapojit celá skupina do diskuze, aniž by se museli omezovat jen na pár slov.
  • Přílohy: Při přidání příloh k tweetu, jako jsou fotky, GIF, videa, ankety, nebo citace jiných tweetů, se již nebudou počítat jako znaky. Takže bude více místa na slova.
  • Retweet a citace vlastního tweetu: Spustí se také možnost retweetnout vlastní tweet. Dá se použít například pokud si budete přát doplnit k němu nové informace, nebo pokud si budete myslet, že neměl dostatečný dosah.
  • Konec .@: Tato změna ulehčí pravidla pro tweetování, které začínají uživatelským jménem. Nově se takové tweety rovnou zobrazí všem followerům a nebude potřeba tak používat “.@” na začátku tweetu.

Co říkáte na nové změny na Twitteru?

zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)