Twitter opouští jeho spoluzakladatel a výkonný ředitel

Twitter Jack Dorsey CEO

Jack Dorsey, spoluzakladatel a dosavadní CEO neboli výkonný ředitel společnosti Twitter, odstupuje ze svých funkcí a předává otěže. Po muži, který byl u zrodu jedné z největších sociálních sítí světa, v posledních letech bojoval s jejími ekonomickými neúspěchy a šéfoval síti například i v době, kdy zablokovala účet bývalému prezidentovi Trumpovi, povede firmu i platformu současný technický ředitel Parag Agrawal.

Dorsey v dopise zaměstnancům, který vystavil právě i na Twitter, svého nástupce chválí a naplno podporuje. A připomíná, že odstoupení z funkce bylo jeho vlastní rozhodnutí. Nicméně jeho pozice se otřásala již vloni kvůli ekonomickým výsledkům a nátlakům akcionářů. V širším vedení společnosti bude ještě do května, pak ji prý definitivně opustí.

Twitter
Twitter

“Jsem smutný… a současně šťastný. Málokterá firma to dotáhla takto daleko. Je ale na čase, aby se už zbavila limitů, které má pod vedením zakladatelů,” píše Dorsey ve svém dopise na rozloučenou s kolegy.

Jaký máte vztah k Twitteru?

Zdroj: GSMArena, TEDx

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)