Twitter dál zavádí věc, na kterou si Facebook nikdy netroufl

Twitter downvoting dislike negativní reakce

Funkce, kterou samotný velký Facebook údajně zvažoval zařadit, ale nakonec tak neučinil. Naproti tomu Twitter už ji dříve oznámil a v tuto chvíli ji dokonce začíná ve větší míře testovat. O co jde? O takzvaný downvoting neboli negativní reakce na příspěvek či komentář. Na Facebooku (kde se časem nakonec jako malá náhrada objevilo několik odlišných reakcí) by měly tyto reakce podobu palce směřujícího dolů nebo jinak dislike. Na Twitteru jde o stejně orientovanou šipku.

Twitter
Twitter

Funkce doposud fungovala u vybraných uživatelů v iPhone aplikaci. Teď už se začíná objevovat také v běžné desktopové verzi v prohlížeči. Trochu zvláštní je, že šipka dolů neboli negativní reakce dostává mezi ostatními prvky vlastní místo, zatímco nově připravované reakce jako potlesk, smích nebo zamyšlení budou sloučené v nabídce společně se současným srdíčkem.

Současné testování zatím ukazuje, že Twitter u negativních reakcí nezobrazuje a dokonce v rámci algoritmu úplně ignoruje jejich počet. Uvidíme, zda se to s plošným zavedením nějak změní. Na co by jinak vlastně taková funkce byla?

Jak často máte chuť na sociálních sítích dávat “dislike”?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)